Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА СТРУКТУРА БІОГЕОЦЕНОЗІВ НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЕКОКОРИДОРУ

ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА СТРУКТУРА БІОГЕОЦЕНОЗІВ НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЕКОКОРИДОРУ

Назва:
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА СТРУКТУРА БІОГЕОЦЕНОЗІВ НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЕКОКОРИДОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,25 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЙКО ПАВЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 581.9:581.524:502.7./477.72/
ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА СТРУКТУРА БІОГЕОЦЕНОЗІВ НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЕКОКОРИДОРУ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі УААН (відділ флори, рослинності і заповідної справи).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Корженевський Владислав В’ячеславович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий
центр, відділ флори, рослинності і заповідної
справи, завідувач;
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Грицан Юрій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології, професор;
кандидат біологічних наук, доцент
Лоза Ірина Михайлівна,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра садово-паркового господарства, доцент.
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В.І.
Вернадського Міністерства освіти і науки України (м.
Сімферополь).
Захист відбудеться “27 ” червня 2007 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, біолого-екологічний факультет, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “ 24 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі існування та життєдіяльності людського суспільства, все зростаючого його пресингу на живу і неживу природу однією з найважливіших проблем є охорона та збереження різноманіття біогеоценозів, раціональне використання ресурсів на основі глибокого дослідження всіх їх компонентів. Найбільше цьому відповідає сучасна стратегія сталого, збалансованого розвитку, яка була прийнята на конференції ООН з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро (1992). Саме в цьому напрямку працюють дослідники, які займаються формуванням та втіленням в життя ідеї екомережі.
Основним завданням екомережі є об’єднання системою екокоридорів ділянок суходолу і водних акваторій, на яких в певній мірі ще збереглася природна рослинність, яка забезпечує оптимальне середовище для існування та відновлення популяцій видів усіх організмів. Сама ідея екомережі в європейській науці виникла недавно. Активно розвиватись вона почала у 90-х роках ХХ століття (Всеєвропейська стратегія…, 1998; Розбудова екомережі…, 1999; Довганич, 1999; Боков, Воровко, 2002; та ін.). Усі попередні дослідження (ботанічні, зоологічні, екологічні, географічні та ін.) були накопиченням певних матеріалів, які можна використати для обґрунтування необхідності створення ланок екомережі, зокрема і в районі наших досліджень – в Нижньодніпров’ї. Власне, зараз є теоретичні розробки створення екомереж, розроблена методологія, стратегія, методи проектування великих, глобальних екомереж, вони мають загальний, інтегральний характер. Ці дані дуже узагальнені і не адаптовані до використання на конкретних, невеликих ділянках, з яких власне і складається реальна екомережа. Крім того, також недостатньо фактичного матеріалу для обґрунтування окремих ланок екомережі.
Дослідження окремих ділянок запроектованої екомережі з метою розробки конкретних пропозицій створення регіональних і локальних екомереж, зокрема Нижньодніпровського екокоридору, є на сьогодні актуальним завданням.
Територія дослідження – регіональний Нижньодніпровський екокоридор субмеридіонального напрямку який з’єднує Південноукраїнський (Степовий) та Прибережноморський широтні екокоридори Національної екомережі України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОСТОРОВО-ЧАСОВА СТРУКТУРА БІОГЕОЦЕНОЗІВ НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЕКОКОРИДОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок