Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління якістю діяльності торговельного підприємства

Управління якістю діяльності торговельного підприємства

Назва:
Управління якістю діяльності торговельного підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний торговельно-економічний університет
Калиновська Лариса Євгенівна
УДК 658.818.018.012
Управління якістю діяльності торговельного підприємства
Спеціальність 08.06.01 – економіка,
організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі менеджменту
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Мазаракі Анатолій Антонович
Київський національний торговельно-економічний університет, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут економіки і менеджменту, директор
кандидат економічних наук, професор
Тарнавська Наталія Петрівна, Тернопільський державний економічний університет, заступник завідувача кафедри менеджменту
Провідна установа: Донецький державний університет управління,
кафедра невиробничого менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 16 червня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 у Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, Київ-156, вул.Кіото, 19, ауд.227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, Київ-156, вул. Кіото. 19.
Автореферат розісланий 13 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Морозова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні, перехід до ринкових умов господарювання об’єктивно вимагають створення високоефективного механізму управління суб’єктами економіки, серед яких важливою ланкою є торговельні підприємства.
Торгівля відіграє важливу роль в економічному поступі країни, її частка має стійку тенденцію до збільшення у формуванні ВВП України, сума валової доданої вартості, яка створюється в торговельній галузі, зростає більш високими темпами, ніж в інших галузях економіки.
У торгівлі працює майже шоста частина всього економічно активного населення України, і від якості виконання покладених на них функцій значною мірою залежить стабільність економічного зростання.
За умов посилення конкуренції, інтернаціоналізації та глобалізації бізнесу виникає нагальна потреба в ефективному менеджменті, важливою складовою якого є якість. Питання управління якістю, розкриття його функціонального змісту і розробка нових підходів та інструментарію є пріоритетними на усіх управлінських рівнях.
Загальновизнані принципи всеохопного управління якістю (TQM), вимоги міжнародних стандартів ISO серії 9000 є реальним інструментом менеджменту організацій. Реалізація ідеології якості, впровадження внутрішньоорганізаційних систем якості стали невід’ємною умовою формування позитивного іміджу підприємств на цивілізованому ринку.
Методи управління якістю – універсальні, і за умов наявності належного теоретичного і методологічного підгрунття можуть бути впроваджені в діяльність вітчизняних торговельних підприємств.
Окремі складові управління якістю як продукції, так і діяльності підприємств досліджувались такими провідними вітчизняними і зарубіжними науковцями, як: Адлер Ю., Бланк І., Голошубова Н., Ільєнкова С., Калита П., Кириченко Л., Кузьмін О., Лапідус В., Мазаракі А., Мазур І., Мережко Н., Огвоздін Ю., Окрєпілов В., Робертсон Б., Спіцнадель В., Старостіна А., Тарнавська Н., Харрінгтон Дж., Ушакова Н., Фомічов С., Чернега О., Шапіро В., Шаповал М.
Проте у науковій літературі ще недостатньо комплексних досліджень теоретико-методичних аспектів проблематики управління якістю в торговельних підприємствах.
Отже, необхідність наукового обґрунтування методологічних підходів до створення інтегрованої системи управління якістю і забезпечення її ефективного функціонування в торговельних підприємствах визначили вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність і практичну значущість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Управління якістю діяльності торговельного підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок