Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Марущенко Олег Анатолійович
УДК 316.74:37
СТАНОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Шеремет Ірина Іванівна,
Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, доцент кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Герасіна Людмила Миколаївна,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри соціології і політології
кандидат соціологічних наук, доцент
Кузь Олег Миколайович,
Харківський державний економічний університет, завідувач кафедри філософії і політології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України (м. Київ),
відділ соціології культури та масової комунікації
Захист відбудеться 29 вересня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 27 серпня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дисертаційне дослідження присвячене вивченню процесу оновлення шкільної освіти. Даний вибір не випадковий, бо саме шкільна освіта є центральною ланкою освітньої системи. Тут формуються основні життєві орієнтири людини, її мислення, особистісні переваги, погляди, переконання, позиції. Про важливість шкільної освіти говорить і той факт, що для багатьох людей процес навчання обмежується лише школою. Варто зазначити, що й основи успішності вищої освіти також закладаються в системі шкільної освіти.
Загальноосвітня школа часто потрапляла в дослідницький фокус різних суспільних наук - філософії, психології, соціології, педагогіки. Разом з тим, слід зазначити, що вітчизняна соціологія недостатньо повно і послідовно вивчає процеси і явища, що відбуваються в шкільній освіті. Об'єктом дослідження соціологів частіше виступає вища освіта, що пояснюється не тільки значущістю цієї освітньої ланки, але, можливо, і близькістю самих учених-соціологів до об'єкта власних досліджень. На наш погляд, шкільна освіта сьогодні заслуговує ретельного соціологічного вивчення, бо переживає період розбудови, що пов`язаний зі зміною парадигми освіти. Основні стратегічні напрямки оновлення шкільної освіти, що були послідовно сформульовані в програмних документах розвитку освіти України (Державній національній програмі “Освіта: Україна XXІ-го століття”, “Національній доктрині розвитку освіти”), знаходять своє практичне втілення в сучасній школі. У зв'язку з цим дуже важливим є вивчення особливостей та характеру змін, що відбуваються, їхньої ефективності.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Початок оформлення соціології освіти в самостійну дисципліну пов'язують з іменами таких відомих учених, як М. Вебер, Дж. Дьюі, Е. Дюркгейм, О. Конт, К. Маннгейм, П. Сорокін, Л. Уорд. Значний внесок у розвиток сучасної західної соціології освіти внесли Р. Будон, П. Бурдьє, У. Гордон, К. Дженкс, Дж. Коулман, Ф. Кумбс, Т. Парсонс, Б. Саймон, Н. Смелзер, А. Турен та інші.
На території колишнього СРСР, як і у всьому світі, соціологія освіти почала активно розвиватися в 60-х роках XX-го століття. Перший етап її становлення характеризується бурхливим розвитком емпіричних досліджень; при цьому одночасно використовувалися теоретичні розробки суміжних областей (насамперед таких, як соціологія молоді, соціологія особистості, соціологія сім`ї), залучалися накопичені знання в галузі філософії, психології, педагогіки (роботи Ш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок