Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРИНАТАЛЬНА ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПЛОДА, ПРОГНОЗУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ І ОСОБЛИВОСТЕЙ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ

ПЕРИНАТАЛЬНА ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПЛОДА, ПРОГНОЗУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ І ОСОБЛИВОСТЕЙ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Назва:
ПЕРИНАТАЛЬНА ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПЛОДА, ПРОГНОЗУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ І ОСОБЛИВОСТЕЙ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,71 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М. ГОРЬКОГО
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕДИЧНИХ ПРОБЛЕМ СІМ'Ї
БАТМАН ЮРІЙ АНАСТАСОВИЧ
УДК 618.53:362.147:616.053.31-008-037
ПЕРИНАТАЛЬНА ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПЛОДА,
ПРОГНОЗУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ
І ОСОБЛИВОСТЕЙ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Науково-дослідному інституті медичних проблем сім'ї Донецького національного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України.
Наукові консультанти:
доктор медичних наук, професор
Ліхачова Аза Сергіївна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України (м. Харків ), професор кафедри неонатології;
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
Чайка Володимир Кирилович,
Донецький національний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України (м.Донецьк), завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФІПО.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Прохоров Євген Вікторович,
Донецький національний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України(м.Донецьк), завідувач кафедри педіатрії;
доктор медичних наук, професор
Знаменська Тетяна Костянтинівна,
Державна установа „Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (м.Київ), завідуюча відділом неонатології;
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Маркін Леонід Борисович,
Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького МОЗ України (м.Львів), завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2.
Захист дисертації відбудеться 14 травня 2008 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.03 при Науково-дослідному інституті медичних проблем сім'ї Донецького національного медичного університету ім. М. Горького (83114, м. Донецьк, проспект Панфілова, 3)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного медичного університету ім.М.Горького (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча, 16).
Автореферат розісланий 14 квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент О.М. Долгошапко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В останні роки в усьому світі пильна увага акушерів-гінекологів, неонатологів, педіатрів приділяється поліпшенню стану здоров'я покоління, яке народжується (В.В. Абрамченко, Н.П. Шабалов, 2004; Н.Г. Гойда, 2001).
Зниження перинатальної захворюваності (ПЗ) і смертності (ПС) завжди було і залишається однією з найважливіших задач акушерства, перинатології і неонатології (С.П. Катонина, 2001; В.К. Чайка, 2002., В.И. Кулаков, А.Г. Антонов, ). Якість надання медичної допомоги плоду і новонародженому в перинатальному періоді є одним з інтегральних показників якості всієї медичної допомоги населенню. За значимістю для становлення здоров'я дитячого організму і, отже, здоров'я нації, перинатальний період є унікальним і не може порівнюватись з жодним іншим віковим періодом (И.С. Цыбульская, 1999; Г.М. Савельєва, 2002).
Формування патології в перинатальному періоді в 99,5% випадків пов'язано зі станами, які виникають до початку пологів, у період пологів і з'являються до моменту народження дитини, і тільки у 0,5% малюків виникають в перший тиждень життя.
Удосконалюються методи і методики вивчення фізіологічних процесів у нормі і при патології в перинатальному періоді (Л.Б. Маркін, 2001; Б.М. Венцківський, К.В. Воронін, 2002). Незважаючи на досягнуті успіхи в удосконаленні акушерської допомоги вагітним в Україні, усе ще залишається високою питома вага захворюваності новонароджених, обумовленої внутрішньоутробною гіпоксією та асфіксією в пологах.
З погляду на пошук резервів поліпшення якості допомоги в перинатальному періоді й оцінки структури ПС заслуговує на увагу так званий перинатальний аудит, який дозволяє ідентифікувати випадки ПС, яких потенційно можна було б уникнути. Програма перинатального аудита була розроблена в 1995 році у Скандинавії і знайшла широке застосування для аналізу ПС у країнах Балтії, Європи, країнах СНД (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ПЕРИНАТАЛЬНА ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПЛОДА, ПРОГНОЗУВАННЯ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ І ОСОБЛИВОСТЕЙ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок