Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ЗАСЕЛЕННЯ ВЕРХНЬОГО ПОДНІСТРОВ’Я ТА ВЕРХНЬОГО ПОПРУТТЯ У ІІІ–VII СТ. Н. Е. (за даними археології)

СИСТЕМА ЗАСЕЛЕННЯ ВЕРХНЬОГО ПОДНІСТРОВ’Я ТА ВЕРХНЬОГО ПОПРУТТЯ У ІІІ–VII СТ. Н. Е. (за даними археології)

Назва:
СИСТЕМА ЗАСЕЛЕННЯ ВЕРХНЬОГО ПОДНІСТРОВ’Я ТА ВЕРХНЬОГО ПОПРУТТЯ У ІІІ–VII СТ. Н. Е. (за даними археології)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
Стеблій Наталія Ярославівна
УДК 903.4:504 (477.85/87)“01/04”
СИСТЕМА ЗАСЕЛЕННЯ
ВЕРХНЬОГО ПОДНІСТРОВ’Я ТА ВЕРХНЬОГО ПОПРУТТЯ У ІІІ–VII СТ. Н. Е.
(за даними археології)
Спеціальність – 07.00.04 – археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Филипчук Михайло Андрійович
Львівський національний
університет ім. І. Франка
директор Інституту археології,
доцент кафедри археології та історії стародавнього світу
Офіційні опоненти доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Гаврилюк Надія Оксентіївна
Інститут археології НАН України
завідувач відділу “Польовий Комітет”
кандидат історичних наук, доцент
Шишкін Руслан Германович
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
керівник Навчальної науково-дослідної лабораторії археологічних досліджень Інституту історичної освіти, доцент кафедри археології та історії слов’ян
Захист відбудеться “11” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії наук України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (м. Київ, пр. Героїв Сталінграду, 12).
Автореферат розісланий “28” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О. Є. Фіалко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поєднання даних археології та географії у вітчизняній археологічній науці стало практикуватися відносно недавно, але є перспективним і багатообіцяючим підходом в дослідженнях дописемного періоду. Застосування теоретико-методологічних розробок в зарубіжній і вітчизняній науці дозволяє значно поліпшити вирішення проблем господарства, соціального устрою, а навіть політичних відносин давнього населення в тих чи інших регіонах. В західній частині України, де протягом багатьох десятиліть накопичено значний археологічний матеріал, подібні розробки ще не дістали відповідного наукового опрацювання. Виходячи з цього, актуальність роботи зумовлена необхідністю комплексного вивчення археологічних та географічних даних для визначення ролі останніх в процесах заселення Верхнього Подністров’я та Верхнього Попруття – однієї з контактних зон різноетнічних племен в часи великого переселення народів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках науково-дослідних тем “Бужськ та його околиці в VI–першій половині ХІІІ ст.” (номер державної реєстрації (01034005940) та “Населення Прикарпаття та Волині в І–на початку ІІ тисячоліття н. е.” (номер державної реєстрації 0106U005809), що виконувалися науковцями Інституту археології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета і завдання дослідження. Метою даної роботи є з’ясування впливу природних умов на систему заселення черняхівської, карпатських курганів та празько-корчацької культур та визначення особливостей природокористування населення досліджуваного періоду.
Реалізація поставленої мети передбачає вирішення кількох послідовних взаємопов’язаних завдань, основними з яких є: 1) здійснити кількісно-якісний аналіз просторово-територіальної структури археологічних пам’яток Верхнього Подністров’я та Верхнього Попруття у ІІІ–VII ст. н. е., визначити її особливості для черняхівської, карпатських курганів та празько-корчацької культур; 2) проаналізувати географічну структуру досліджуваного регіону на рівні природних місцевостей, районів та областей; 3) показати властивості природних ніш синхронних (черняхівської і карпатських курганів) та асинхронних (черняхівської і празько-корчацької та карпатських курганів і празько-корчацької) культур в досліджуваному регіоні; 4) розглянути палеогосподарські особливості черняхівських, карпатських курганів та празько-корчацьких пам’яток; визначити роль конкретної ландшафтної ситуації у життєдіяльності населення кожної з досліджуваних культур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА ЗАСЕЛЕННЯ ВЕРХНЬОГО ПОДНІСТРОВ’Я ТА ВЕРХНЬОГО ПОПРУТТЯ У ІІІ–VII СТ. Н. Е. (за даними археології)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок