Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ ПІДЛІТКІВ ТА СТИЛІ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ ПІДЛІТКІВ ТА СТИЛІ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ ПІДЛІТКІВ ТА СТИЛІ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
КОШЛАНЬ ІРИНА ГРИГОРІЇВНА
УДК 152.26+152.34+370.153
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ ПІДЛІТКІВ ТА СТИЛІ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ
19.00.07 –педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Саннікова
Ольга Павлівна, Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського
(м. Одеса), завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор,
член–кореспондент АПН України Балл Георгій
Олексійович, Інститут психології імені Г.С. Костюка
АПН України, завідувач лабораторією методології і
теорії психології;
 
- кандидат психологічних наук, доцент Колот
Світлана Олександрівна, Одеський національний
політехнічний університет, завідувач кафедри
соціології та психології;
 
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки
України, кафедра психології (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться „27“ травня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м.Одеса, вул. Ніщинського, 1, ауд. 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою : 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 14.
Автореферат розісланий “26“ квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження обумовлена, перш за все, необхідністю подальшої теоретичної та практичної розробки проблеми емоційності на різних етапах онтогенезу особистості. Відомо, що емоційність як стійка властивість індивідуальності, як одна з психологічних складових темпераменту (Б.М.Тєплов, В.Д.Небиліцин, А.Є.Ольшаннікова) виконує системоутворюючу функцію у структурі рис особистості та окремих її якостей (О.П.Саннікова); емоції (В.К.Вілюнас, Г.С.Костюк. П.В. Сімонов, О.Я. Чебикін та ін.) та емоційність (А.Є.Ольшанникова, О.І.Палей, В.О.Пінчук, І.В.Пацявичюс, І.А.Переверзєва) беруть участь у регуляції діяльності, є детермінантами успішності діяльності та спілкування (О.П.Саннікова).
Одночасно у ряді досліджень відзначається уразливість, у першу чергу, емоційної сфери особистості як дорослих, так і підлітків (Г.О.Балл, М.І.Буянов, М.Г.Гаранян, О.І.Захаров, Г.Крайг, І.Г.Колумба, С.О.Колот, С.Д.Максименко. В.Ф.Моргун, Н.Ньюкомб, Ф.Райс, С.С.Ракітянська, О.Ш.Тхостов, А.Б.Холмогорова, Е.Г.Ейдеміллер, В.Юстіцкіс та ін.). Саме тому дослідження емоційної сфери особистості на сучасному етапі, який характеризується підвищеною емоціогеністю, що обумовлена соціальними перебудовами у сучасному суспільстві, у період соціальних змін, є актуальним і значущим.
Крім того, враховуючи те, що саме у підлітковому віці закладаються основи наступного емоційного життя у зрілі роки (П.М.Якобсон), враховуючи підвищену емоційну чутливість підлітка до впливів сучасного соціуму, виникає необхідність у дослідженні індивідуального середовища дитини. Компонентом такого індивідуального середовища і найважливішою детермінантою розвитку дитини, у тому числі і підлітка, є стиль сімейного виховання (О.М.Авдейонок, Д.Баумрінд, Ф.Б.Березін, Т.В.Барлас, Д.В.Бєрко, Н.І.Коритченкова, А.В.Губа, О.В.Лібін, А.ЄЛичко, О.П.Макушина, О.О.Мухаматуліна, Г.Х.Махортова, Р.Ж.Мухамедрахімов, М.В.Полєва, О.С.Понькіна, Є.Л.Птічкіна, І.В.Равич-Щербо, М.Раттер, О.Є.Роміцина, Н.В.Самоукіна, О.Т.Соколова, І.Г.Чеснова, А.С.Співаковська, О.В.Філіппов, О.В.Шапатіна, Л.М.Шипіцина, М.І.Христофорова, Л.Д.Шнейдер, Е.Г.Ейдеміллер, В.Юстіцкіс, C.Cooper, S.McGuire, A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ ПІДЛІТКІВ ТА СТИЛІ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок