Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНЕ КЕРІВНИЦТВО РОБОТОЮ З КНИГОЮ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗІ ЗНИЖЕНИМ ЗОРОМ

ПЕДАГОГІЧНЕ КЕРІВНИЦТВО РОБОТОЮ З КНИГОЮ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗІ ЗНИЖЕНИМ ЗОРОМ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНЕ КЕРІВНИЦТВО РОБОТОЮ З КНИГОЮ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗІ ЗНИЖЕНИМ ЗОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,66 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КУПРАС ВІРА ВАСИЛІВНА
УДК 376.1-056.26:617.751.6]:028
ПЕДАГОГІЧНЕ КЕРІВНИЦТВО РОБОТОЮ З КНИГОЮ
УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗІ ЗНИЖЕНИМ ЗОРОМ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Федоренко Світлана Володимирівна,
Інститут корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова, заступник директора з навчально-виховної роботи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Тарасун Валентина Володимирівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії діагностики і психічного розвитку;
кандидат педагогічних наук, доцент
Дегтяренко Тетяна Миколаївна,
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С. Макаренка, заступник декана з навчальної роботи факультету педагогіки та практичної психології.
Захист дисертації відбудеться «17» червня 2008 року об 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлінського,9).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9).
Автореферат розіслано «17» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Cтратегічним завданням реформування змісту освіти, окресленим у Державній національній програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття), постає залучення дітей до літератури, надбань народної творчості, до здобутків українського і світового письменства.
Головна увага звертається на таку важливу проблему початкової ланки школи, як формування в учнів інтересу до читання, міцних навичок усвідомленого читання, елементарного літературного та естетичного розвитку, вдосконалення підготовки учнів до самостійного вибору і читання книг. На відміну від масової школи, діти зі зниженим зором із вагомих причин не можуть так широко залучатися до літератури, як діти з нормальним зором, оскільки у них спостерігаються швидка зорова та психічна стомлюваність, нервове збудження тощо. Крім того, слабозорість інколи ускладнюється супутніми порушеннями (слуху, мовлення, рухових функцій, відхилення в розумовому розвитку тощо). Такі фактори заважають цим дітям самостійно працювати з книжкою, як це роблять учні з нормальним зором.
Аналіз психолого-педагогічної та науково-методичної літератури показує, що предметом досліджень вже були такі питання: роль художніх творів у розвитку особистості (Ц.Балталон, М.Рибникова, В.Сухомлинський); психофізіологічні особливості сприймання мистецьких явищ (Л.Виготський, О.Леонтьєв, Н.Молдавська); виховання культури читання (С.Поварнін, М.Рубакін, Н.Чепелєва). Проблеми становлення методики формування самостійної читацької діяльності в учнів знайшли відображення в наукових працях М.Бунакова, Є.Виноградової, В.Водовозова, Н.Волошиної, С.Гантя, Н.Дружиніної, Н.Дьяконової, Н.Єрастової, Н.Житомирової, М.Каргіна, Б.Комаровського, Д.Кунаєва, Н.Купріянової, М.Корфа, К.Ушинського В.Шереметьєвського та ін.
Питання роботи з книгою учнів вивчали також вітчизняні вчені В.Мартиненко, М.Наумчук, Т.Олійник, Г.Підлужна, О.Савченко, Н.Скрипченко та ін. У роботах цих авторів визначаються першооснови літературної освіти в початковій школі, обґрунтовуються основні вимоги до позакласного читання, розглядаються шляхи вдосконалення уроків класного і позакласного читання в їх взаємозв'язку. Певний науковий інтерес становлять праці російських учених (Є.Гончарової, О.Джежелей, Н.Свєтловської та ін.), де розглядаються особливості виховання школярів-читачів. Проблема ж педагогічного керівництва формуванням самостійної читацької діяльності в сучасній початковій школі для дітей зі зниженим зором майже не висвітлена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНЕ КЕРІВНИЦТВО РОБОТОЮ З КНИГОЮ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗІ ЗНИЖЕНИМ ЗОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок