Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями

Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями

Назва:
Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,68 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Суха Ірина Валеріївна
УДК 678. 044
.
Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями
05.17.06 – Технологія полімерних і композиційних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Бурмістр Михайло Васильович,
Український державний хіміко-
технологічний університет, ректор,
завідувач кафедри переробки пластмас та
фото-, нано- і поліграфічних матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Євчик Віктор Сидорович, Український державний науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів, головний науковий співробітник, м.Дніпропетровськ.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Дідусенко Вікторія Миколаївна, науково-іноваційна компанія "ЕЛКО", провідний науковий співробітник, м.Дніпропетровськ.
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ молекулярної фізики полімерів, м. Київ.
Захист відбудеться 20.11.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 08. 078.03 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна 8, к.220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету: м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна 8
Автореферат розісланий 15.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Шевцова К.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімія і технологія полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) спирається у своєму розвитку на два аспекти. Перший пов'язаний з пошуком і удосконаленням інгредієнтів композицій. Другий – з дослідженням взаємного впливу інгредієнтів у процесі створення і переробки.
У випадку багатотоннажних полімерів не можливо досягти істотних змін властивостей і функцій ПКМ. З цього погляду, особливий інтерес викликає пошук модифікуючих добавок поліфункційної дії, які б одночано виконували активуючу, стабілізуючу, диспергуючу та інші функції. Це дозволило б уніфікувати і спростити рецептури ПКМ. З іншого боку, одним з факторів, що визначають фізико-механічні властивості полімерних композиційних матеріалів, є посилення адгезійної взаємодії наповнювача і звязуючого. Цим зумовлений інтерес до способів модифікації поверхні наповнювачів ПКМ. Поверхнева модифікація наповнювачів переслідує дві задачі: по-перше, вона призводить до зміни хімічної природи поверхні, чим поліпшує її змочуваність полімером; по-друге, забезпечуючи контакт і являючись проміжним шаром, модифікатор виконує відносну екрануючу функцію і підвищує рівень міжмолекулярної взаємодії полімеру і наповнювача.
З цього погляду перспективним є застосування в якості модифікаторів іоногенних полімерів, і зокрема, полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС). Наявність іонної функції в ланцюзі визначає присутність у цих полімерах комплексу специфічних фізико-хімічних властивостей. Це, насамперед, водорозчинність, біологічна активність, здатність вступати в реакції комплексоутворення, поверхнева активність. Крім цього, виходячи з досвіду використання четвертинних амонієвих солей, при каталізації радикальних процесів, логічно припустити, що ПЧАС будуть впливати на структурування ПКМ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є частиною робіт, виконаних у рамках держбюджетної теми “Розробка наукових основ синтезу і переробки полімерів і композиційних матеріалів на їх основі з використанням вітчизняної сировини” (1999-2002 рр., № держреєстрації 35000490).
Мета роботи і задачі дослідження. Метою роботи є створення полімерних композиційних матеріалів на основі еластомерних і термопластичних полімерних матриць з підвищеним комплексом технологічних і фізико-механічних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок