Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ЗАДАЧАХ ЧУТЛИВОСТІ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ

КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ЗАДАЧАХ ЧУТЛИВОСТІ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ЗАДАЧАХ ЧУТЛИВОСТІ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький Національний технічний університEт
Остра Наталя Вікторівна
УДК 621.311.161
КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ЗАДАЧАХ ЧУТЛИВОСТІ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Журахівський Анатолій Валентинович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри електричних систем і мереж–
доктор технічних наук, професор
Назаров Володимир Васильович,
ВАТ “Хмельницькобленерго”,
науковий співробітник
Провідна установа: Донецький національний технічний університет,
кафедра електричних систем,
Міністерство освіти і науки України
м. Донецьк
Захист відбудеться “18” лютого 2006 р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.05 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “17” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зелінський В.Ц.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Існуючі в Україні втрати електричної енергії є неприпустимо високими, враховуючи нинішній гострий дефіцит енергоносіїв в країні, а також всі фактори, які впливають на рівень втрат електроенергії при її транспортуванні та розподілі. Таким чином, в електроенергетичних системах (ЕЕС) складаються умови, які примушують перейти від епізодичної оптимізації їх режимів до оптимального керування ними.
Ефективне розв’язання проблеми оптимізації режимів роботи ЕЕС вимагає вдосконалення принципів та підходів до побудови схем електричних мереж та їх реконструкції, а також шляхів зниження технологічних втрат електроенергії за рахунок наявних засобів керування.
В процесі функціонування ЕЕС піддається малим та великим впливам. ЕЕС реагує на зовнішні впливи зміною параметрів режиму. Все це призводить до неоптимальності нормальних режимів неоднорідних ЕЕС, яка породжує цілу низку негативних явищ. Тому проводяться різні заходи по оптимізації режимів ЕЕС, які дозволяють підвищити економічність і надійність роботи електроенергетичної системи в цілому.
Оптимізація режимів неоднорідної ЕЕС може здійснюватись шляхом спрямованого коригування параметрів пасивних елементів ЕЕС (реконструкція ліній, введення пристроїв повздовжньої компенсації), або шляхом примусової корекції струморозподілу на етапі експлуатації існуючих мереж за допомогою наявних регулюючих пристроїв (РП) (трансформаторів з РПН, вольтододавальних трансформаторів (ВДТ), автотрансформаторів, джерел реактивної потужності (ДРП)). В процесі реалізації заходів по оптимізації режимів ЕЕС завжди постає питання про черговість їх проведення, а також про їхню ефективність в цілому.
Згадувані оптимізаційні заходи вимагають подальшого дослідження та аналізу чутливості до них критерію оптимальності. Потрібно здійснювати відносну оцінку впливу окремих оптимізуючих параметрів, які повинні ранжуватися за мірою впливу на критерій оптимальності, а також має визначатися їх роль і місце у процесі оптимізації. Таким чином, постає задача, вирішення якої можливе за допомогою вдосконалення оптимального керування нормальними режимами ЕЕС шляхом врахування чутливості критерію оптимальності до параметрів режиму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана в плані наукових досліджень, проведених кафедрою електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету за держбюджетними темами "Розробка критеріїв оцінки і способів аналізу чутливості оптимальних рішень в електроенергетиці" (№ держреєстрації 0101U004670), “Самооптимізація електроенергетичних систем на основі принципу найменшої дії” (№ держреєстрації 0104U000742).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В ЗАДАЧАХ ЧУТЛИВОСТІ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок