Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД МОЛОДІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД МОЛОДІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Штанько Дмитро Олександрович
УДК 351.761.3
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПРОТИДІЇ
НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА
ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД МОЛОДІ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, м. Харків.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор
Бандурка Олександр Маркович,
Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти – | доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри теорії держави та права;
кандидат юридичних наук,
Єгупенко Владислав Вадимович,
Управління МВС України на Південній
залізниці, начальник.
Провідна установа – | Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра адміністративного та підприємницького права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 10 ” жовтня 2003 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 9 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суттєве погіршення ситуації у сфері обігу наркотиків в Україні, помітне зростання пов’язаної з цим злочинності, а також посилення зв’язків вітчизняних наркоторговців з зарубіжним наркотичним бізнесом значно актуалізували проблему боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.
Проблема незаконного розповсюдження наркотиків має чітко визначену соціальну спрямованість: наркоманія домінує переважно в молодіжному середовищі і завдає значного руйнівного впливу на суспільство. За даними МВС України, на початок 2003 р. загальна кількість громадян України, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, склала понад 100 тис., з них близько 5 тис. – неповнолітні. Зважаючи на латентність цього явища, реальні цифри, на думку дисертанта, є набагато більшими. Спираючись на дані проведених соціологічних опитувань, автор стверджує, що близько 30% молоді мали досвід вживання наркотиків.
Поширення наркоманії обумовлює необхідність застосування у боротьбі з нею новітніх засобів організаційного, правового, економічного, психолого-педагогічного та медичного характеру. Низка прийнятих за останні роки законодавчих актів і державних програм свідчить про зростання ролі організаційно-правових і адміністративно-правових засобів протидії наркоманії та правопорушенням у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин. Разом з тим, недостатня урегульованість питань, пов’язаних із застосуванням правоохоронними органами багатьох адміністративно-правових заходів у сфері боротьби з порушенням порядку законного обігу наркотиків негативно впливає на ефективність протидії цьому явищу в молодіжному середовищі. У свою чергу, широке застосування адміністративно-правових заходів попередження та припинення правопорушень у сфері обігу наркотиків обумовлює потребу в подальшому науковому вивченні зазначених питань.
Аналізові проблем, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, присвячено праці багатьох учених, зокрема Л.М. Анісімова, П.М. Білого, С.П. Гірницького, С.П. Дудківської, Н.І. Золотарьової, Н.А. Карповича, О.В. Козаченка, О.В. Колесника, Н.Ш. Курманова, Н.А. Мірошніченка, А.А. Музики, Ю.В. Рахуби, В.М. Смітієнка, М.С. Хрупи, С.А. Шалгунової та ін. Їх наукові праці відіграли надзвичайно важливу роль у дослідженні проблематики соціально-правових, правоохоронних, педагогічних та інших проблем протидії наркоманії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок