Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка залишкового ресурсу конструкційних алюмінієвих сплавів по еволюції деформаційного рельєфу поверхні

Оцінка залишкового ресурсу конструкційних алюмінієвих сплавів по еволюції деформаційного рельєфу поверхні

Назва:
Оцінка залишкового ресурсу конструкційних алюмінієвих сплавів по еволюції деформаційного рельєфу поверхні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Карускевич Олег Михайлович
УДК 620.179.1 (043.3)
Оцінка залишкового ресурсу конструкційних алюмінієвих сплавів по еволюції деформаційного рельєфу поверхні
Спеціальність 05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі конструкції літальних апаратів Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Ігнатович Сергій Ромуальдович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри конструкції літальних апаратів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шукаєв Сергій Миколайович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний
інститут”, професор кафедри динаміки та міцності машин і опору матеріалів
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Погребняк Анатолій Дмитрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, старший науковий співробітник відділу механіки повзучості
Провідна установа: Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 27 березня 2007 р. о 15 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корпус № 1, ауд. 166.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 21 лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор О.О.Боронко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається відсутністю достатньо надійних інструментальних методів визначення накопиченого втомного пошкодження і залишкового ресурсу елементів обшивки літаків цивільної авіації. Вимоги по забезпеченню надійного аналізу втоми авіаційних конструкцій визначаються як національними, так і міжнародними документами, що регламентують діяльність цивільної авіації.
Технологічна складність багатьох існуючих інструментальних методів визначення накопиченого втомного пошкодження, недостатня точність і надійність обмежують їх використання в практичних цілях.
Первинна діагностика стану обшивки сучасних літаків передбачає пошук та ідентифікацію втомних тріщин з використанням візуальних методів контролю. Дослідження показали, що інкубаційна стадія накопичення втомного пошкодження в багатьох випадках також має візуальні ознаки, які визначають можливість як якісної, так і кількісної оцінки накопиченого втомного пошкодження. Кількісна оцінка накопиченого пошкодження на початковій стадії втоми дозволяє прогнозувати місце і час появи тріщини. Такий прогноз на етапі розробки авіаційної техніки суттєво зменшує вартість натурних втомних випробувань внаслідок скорочення їх тривалості, а на стадії експлуатації дає можливість підвищувати надійність літаків і безпеку польотів.
Аналіз умов навантажування сучасних літаків цивільної авіації, існуючих методів оцінки накопиченого втомного пошкодження, особливостей втомного пошкодження авіаційних конструкційних матеріалів, результати попередніх досліджень втоми, які проводились в Національному авіаційному університеті, дозволили сформувати новий підхід до вирішення проблеми кількісної оцінки накопиченого втомного пошкодження елементів авіаційних конструкцій. В представленій дисертаційній роботі показано, що такий підхід може бути застосований до плакованих конструкційних алюмінієвих сплавів Д-16АТ, 2024 Т3, 7075 Т6, які широко використовуються як в вітчизняному, так і зарубіжному авіабудівництві.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась у рамках держбюджетної науково-дослідної роботи “Формування і еволюція структурної пошкоджуваності на поверхні конструкційних алюмінієвих сплавів” (№ держреєстрації 0104U003745), яка виконувалась у 2004 – 2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Оцінка залишкового ресурсу конструкційних алюмінієвих сплавів по еволюції деформаційного рельєфу поверхні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок