Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗАСОБАМИ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (НІТ)

ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗАСОБАМИ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (НІТ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗАСОБАМИ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (НІТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
ПЕТРИЦИН Іван Осипович
УДК 371.035.3
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ
ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
ЗАСОБАМИ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (НІТ)
13.00.02 - Теорія та методика трудового навчання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович,
Академія педагогічних наук України,
вчений секретар апарату президії.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, декан
педагогічно-індустріального факультету;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Лапінський Віталій Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри
інформатики та обчислювальної техніки.
Провідна установа-Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки і методики трудового і
професійного навчання, Міністерство освіти і науки
України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться 12 лютого 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “3 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко Р.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток і удосконалення інформаційних технологій призводить до суттєвих змін у характері виробництва та наукових досліджень, передбачає переорієнтацію освіти, побуту, культури, соціальних стосунків тощо. Такі значні перетворення вимагають нового підходу до розбудови національної системи освіти України, впровадження нових інформаційних технологій, наукових досліджень, які пов’язані з інтенсивним розвитком науки і техніки, появою нових професій.
Одним з важливих напрямів удосконалення трудового навчання старшокласників повинна стати підготовка до техніко-конструкторської діяльності (ТКД) на основі сучасних форм організації, зокрема, з використанням засобів нових інформаційних технологій (НІТ). Така підготовка повинна відображати потреби ринку праці, бути гнучкою і пристосованою до технічних, економічних, соціальних потреб суспільства та спрямованою на те, щоб допомогти випускникам загальноосвітніх шкіл у професійному самовизначенні, оволодінні методами творчої діяльності в умовах ринкової економіки.
Проблема розвитку творчого потенціалу особистості знайшла відображення у дослідженнях багатьох педагогів та психологів. Зокрема, розвиток творчих здібностей, психологічні аспекти творчої діяльності особистості розкриваються в працях А.В.Антонова, Ю.З.Гільбуха, Є.Н.Кабанової-Мєллєр, Т.В.Кудрявцева, Л.О.Леонтьєва, А.М.Матюшкіна, Є.А.Мілєряна, А.Ф.Єсаулова, Д.О.Тхоржевського, І.С.Якіманської та ін.
Дидактичні основи розвитку творчих здібностей розроблені в наукових працях Г.С.Альтшуллера, П.Р.Атутова, Ю.К.Бабанського, Р.С.Гуревича, Д.М.Комського, В.Г.Разумовського, М.М.Скаткіна, Ю.С.Столярова, В.К.Сидоренка, С.А.Хорошавіна та ін.
Методичні аспекти організації техніко-конструкторської діяльності учнів відображено в працях В.Є.Алексєєва, М.С.Антонюка, І.І.Баки, Л.А.Болотіної, О.І.Бугайова, І.С.Волощука, В.Г.Гетти, В.А.Горського, Е.Ф.Зеєра, Г.Є.Левченка, Б.В.Сіменача, та ін.
Ряд науковців розглядають техніко-конструкторську діяльність як один із засобів формування творчих здібностей (П.М.Андріанов, В.Т.Войцеховський, В.І.Качнєв, В.В.Колотилов, В.О.Моляко та ін). В інших випадках ТКД пов’язують з формуванням техніко-конструкторських знань та умінь (С.Я.Батишев, М.П.Бойко, Н.В.Гадецький, Р.П.Скульський та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ТЕХНІКО-КОНСТРУКТОРСЬКИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗАСОБАМИ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (НІТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок