Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ-ШТУРМАНІВ ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ-ШТУРМАНІВ ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

Назва:
МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ-ШТУРМАНІВ ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
СЕЛЕЗНЬОВ Олександр Володимирович
УДК 629.7.07.8
МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ-ШТУРМАНІВ
ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ
13.00.02 - теорія та методика навчання з технічних дисциплін
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград,
завідувач кафедри авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Романовський Олександр Георгійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
проректор з навчальної роботи та перспективного розвитку;
кандидат педагогічних наук,
Щербина Світлана Володимирівна,
Кіровоградський національний технічний університет, м. Кіровоград, завідувач кафедри іноземних мов.
Провідна установа: Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, відділ дидактики професійної освіти, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “7жовтня 2004 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “ 6 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. За даними численних досліджень і практики експлуатації повітряних суден найбільш актуальною проблемою сьогоднішнього дня є проблема безпеки польотів. Близько 90 % всіх аварій і катастроф пов’язані, головним чином, з людським фактором, який визначає надійність особливо складної ергатичної системи “льотчик – літак - середовище”. Основна причина – недосконалість професійної підготовки льотного складу.
Розподіл помилкових дій між членами екіпажу виглядає таким чином.
Найбільшу кількість помилкових дій (до 60%) допускає командир повітряного судна і другий пілот, основними з яких є недостатня стійкість професійних знань, навичок і умінь в екстремальних умовах. Саме в цьому напрямку за останні 20-25 років був зроблений стратегічний науковий пошук шляхів підвищення професійної надійності пілотів.
Однак, в склад багатомісних літаків, що здійснюють трансконтинентальні польоти, включені й інші члени екіпажа – штурман, бортінженер і бортрадист. За даними літературних джерел і наукових досліджень встановлено, що біля 30-35% із загальної кількості помилкових дій льотного складу приходиться на штурмана.
На жаль, дослідженням, які присвячені підвищенню надійності діяльності штурмана в екстремальних умовах польоту, приділялося в 5-6 разів менше уваги, ніж для пілотів. Що ж стосується педагогічних робіт, то практично не було проведено жодного дослідження в цьому напрямку.
Варто також вказати на те, що на штурмана, як і на інших членів екіпажа, впливає ціла низка негативних факторів польоту (можлива гіпоксія, акселераційні перевантаження, вестибулярні розлади, вібрація, монотонія, фактори психологічної несумісності, стомлення, шуми та інші), що дестабілізують професійну діяльність (збір суперечливої приладової інформації, її обробка, побудова концептуальної моделі образа діяльності і видача необхідної інформації командиру повітряного судна).
Аналіз авіаційних подій і помилкових дій, скоєних з вини штурманів показав, що в основі лежить недостатній рівень професійних знань, навичок, умінь та професійно важливих якостей (емоційна стійкість, якість уваги, якість пам'яті, здатність прогнозувати розвиток ситуації, здатність працювати в ліміті і дефіциті часу, здійснювати комунікацію діяльності, стійкість розумової діяльності, просторове орієнтування, здатність переробляти додаткову інформацію на фоні основної діяльності і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ-ШТУРМАНІВ ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок