Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Менеджмент справляння податків в процесі розвитку підприємництва

Менеджмент справляння податків в процесі розвитку підприємництва

Назва:
Менеджмент справляння податків в процесі розвитку підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Піхоцький Володимир Федорович
УДК 331.5:336.2(477)
Менеджмент
справляння податків в процесі
розвитку підприємництва
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент і маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Львів-2000Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік НАН України Долішній Мар'ян Іванович, Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Юрій Сергій Ілліч
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент Партин Галина Остапівна
Львівський банківський інститут, завідувач кафедри
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем реформування відносин власності, антимонопольної політики і розвитку підприємництва, м. Київ
Захист відбудеться 26 грудня 2000р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24 листопада 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В ринкових умовах господарювання податкова політика і податкова система представляє одну із головних складових формування і розвитку економіки. Вона визначає умови і рівень розвитку держави, її соціально-духовної сфери, обороноздатності країни, внутрішньої і зовнішньої політики.
Недостатність науково-обґрунтованих підходів до формування бюджетної системи, відсутність єдиної стратегії у податковій політиці, яка не тільки не заохочує виробництво, а й стримує розвиток підприємництва є основними причинами наявної економічної кризи. Акцент у податковій політиці зроблено на фіскальній функції, а її регулююча та стимулююча роль і функції фактично зведені нанівець.
Особливо гострою проблемою залишається перехід до суто економічних взаємовідносин товаровиробників з державою, подолання необґрунтованого втручання державних відомств у діяльність підприємств і організацій. Постійні зміни та доповнення до податкового законодавства призводять до унеможливлення виконання прогнозних показників виробничо-господарської діяльності підприємств та їх кінцевих результатів – прибутку, рентабельності, окупності капітальних вкладень та ін. Це створює фактор невизначеності в організації підприємницької діяльності.
Намагаючись зменшити вплив необґрунтованих податкових фіскальних важелів, надмірного адміністративного контролю, суб'єкти підприємництва приховують свої доходи в так званому тіньовому секторі економіки.
В зв'язку з цим, потрібні ефективні і конструктивні економічні важелі, направлені на подолання цих негативних тенденцій. Ось чому податкова система повинна будуватись з врахуванням багатьох факторів, які в тій чи іншій мірі можуть впливати на результати її функціонування. При всьому цьому податкова політика повинна забезпечити вирішення двоєдиного завдання:
·
з одного боку, встановлення оптимальних податків, які не будуть стримувати розвиток підприємництва;
· з другого боку, забезпечення надходження в бюджет коштів, достатніх для задоволення державних і соціальних потреб.
Сучасна система оподаткування України започаткувалась на теренах фінансової системи, коли ринкові відносини в економіці ще не стали домінуючими і переважна більшість підприємств знаходилась у державній власності.
З розвитком приватного підприємництва, зменшенням частки державних підприємств існуюча податкова система виявилась неадекватною до умов перехідної економіки, не спроможною вирішити проблеми економічних реформ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Менеджмент справляння податків в процесі розвитку підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок