Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ЖУРНАЛІЗМУ У ПРЕСІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ (історія формування та сучасний аспект проблеми)

КОНЦЕПЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ЖУРНАЛІЗМУ У ПРЕСІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ (історія формування та сучасний аспект проблеми)

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ЖУРНАЛІЗМУ У ПРЕСІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ (історія формування та сучасний аспект проблеми)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,74 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
КИРИЛОВА Оксана Вікторівна
УДК 070 (73) “18–19”
КОНЦЕПЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ЖУРНАЛІЗМУ
У ПРЕСІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
(історія формування та сучасний аспект проблеми)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі журналістики факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри журналістики, декан факультету систем і засобів масової комунікації, заслужений журналіст України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
Cлісаренко Ігор Юрійович
Міжрегіональна академія управління персоналом,
віце-президент зі зв’язків з громадськістю.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “10” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “10” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається постійно зростаючою роллю засобів масової комунікації у сучасному світі. Як важлива складова громадянського суспільства саме вони забезпечують діалог громадян, соціуму і держави. В цих умовах все більшого значення набуває самовизначення журналіста як ключової фігури всієї масовоінформаційної діяльності.
Країни з розвинутою демократією, зокрема США, накопичили значний досвід взаємодії журналістів та журналістики із соціальними, політичними та державними інститутами. Активне залучення України до глобальних інформаційних процесів, інтеграція її до світового інформаційного порядку актуалізує необхідність вивчати цей досвід та шляхи еволюції, які привели до виникнення та утвердження у західних соціальних структурах інформаційного суспільства.
Разом із тим глобалізація поставила на чергу денну проблему національних особливостей розвитку масової комунікації у кожній конкретній країні. Її вирішення вимагає визначення тих узагальнюючих принципів, що вже розроблені в інших країнах і можуть бути прийнятними для українських медіа. У цьому контексті вивчення закономірностей, які стали підґрунтям для становлення процесу масової комунікації у США, може допомогти у визначенні подальших шляхів розвитку українських ЗМК.
У зв’язку з цим особливого значення набуває концепція персонального журналізму як формотворчого чинника у масовокомунікативному процесі США, що активно сприяв перетворенню американської преси в особливий соціальний інститут аж до набуття нею ознак “четвертої влади”. Ось чому американські медіа уже майже протягом двох століть відіграють роль гідного свого часу ідейного лідера, інформаційно забезпечують демократичний та гуманістичний розвиток суспільства. Цей процес постійно супроводжується адекватними уявленнями журналістів про внутрішні закономірності сучасності та її об’єктивних вимог до сутності журналістики.
З набуттям незалежності вітчизняні ЗМК рухаються у цьому ж стратегічному напрямку, але поки що без помітних культурно-антропологічних змін. Причиною цього є стихійність руху, розмитість системи цінностей (як загальнонаціональних, так і суто журналістських), що призвела до поверхово-декларативних спроб використати чужі лаштунки, зробивши їх майже абсолютно неконструктивними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ЖУРНАЛІЗМУ У ПРЕСІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ (історія формування та сучасний аспект проблеми)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок