Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМАТИКА І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ РІЧАРДА УЇЛБЕРА

ТЕМАТИКА І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ РІЧАРДА УЇЛБЕРА

Назва:
ТЕМАТИКА І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ РІЧАРДА УЇЛБЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄРКО ОЛЬГА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 82.09.820(73)
ТЕМАТИКА І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПОЕЗІЇ РІЧАРДА УЇЛБЕРА
10.01.04 література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ШПАК ВАЛЕРІЙ КИРИЛОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗВЄРЄВ ОЛЕКСІЙ МАТВІЙОВИЧ,
Російський державний гуманітарний університет,
м.Москва,
професор кафедри порівняльної історії літератури
кандидат філологічних наук, доцент
КОЗИМИРСЬКА ТЕТЯНА ІГОРІВНА,
Український державний морський технічний університет,
м. Миколаїв
завідувач кафедри сучасних мов
Провідна установа: Чернівецький національній університет ім.Ю.Федьковича,
кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “23” КВІТНЯ 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (32000, Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “23” БЕРЕЗНЯ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Літературний процес США 1950-1970-х років характеризується протистоянням двох основних тенденцій – класичної (академічна поезія) і авангардистської (бітники, сповідальна поезія, поезія “глибокого образу”, нью-йоркська школа та ін.). І якщо література авангарду досить широко досліджена як у зарубіжному, так і у вітчизняному літературознавстві, то традиційна поезія не була удостоєна з боку фахівців уваги, адекватної своєму масштабу і значущості. Однак творчість поетів цього напряму є своєрідним відображенням складної історико-літературної ситуації США середини ХХ сторіччя, і без належного її вивчення неможливо отримати вичерпне уявлення про суть поетичних і світоглядних концепцій, що виділилися в американській культурі даного періоду.
У дисертації досліджується художня спадщина Річарда Уїлбера – одного з найяскравіших представників академічного канону. Початок його творчого шляху припадає на кінець 40-х років – період, коли на зміну формалістичній традиції приходить експериментальна поезія. Однак Уїлбер - один із небагатьох поетів, які надають перевагу класичному віршу. Він вважає, що традиційна поетична форма сприяє найповнішому розкриттю авторської думки, глибшому вираженню почуттів. В ліриці Уїлбера домінує раціональне аполлонівське начало: поет переконаний, що тільки свідомість може внести порядок у довколишній світ.
Його перша збірка “Прекрасні метаморфози” (The Beautiful Changes) вийшла у світ у 1947 році. До неї увійшли переважно вірші, написані поетом в Європі під час другої світової війни. Загалом його поетична спадщина представлена сімома збірками “Прекрасні метаморфози” (The Beautiful Changes) – 1947, “Обряд” (Ceremony) –1950, “Земне” (Things of This World) – 1956, “Порада пророку” (Advice to a Prophet) – 1961, “Поринаючи в царство сну” (Walking into Sleep) – 1969, “Ясновидець” (The Mind-Reader) – 1976, “Нові поезії” (“New Poems”) – 1987.. Всенародне визнання приходить до поета в 1957 році, коли він отримує Пулітцерівську і національну книжкову премії за збірку “Земне”. У 1989 році він знов був удостоєний Пулітцерівської премії за “Нові та вибрані твори” (New and Collected Poems), куди увійшли всі попередні збірки у зворотному хронологічному порядку.
У зарубіжному літературознавстві творчість Уїлбера висвітлюється в кількох монографічних працях Edgecombe R. A Reader’s Guide to the Poetry of Richard Wilbur.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕМАТИКА І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ РІЧАРДА УЇЛБЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок