Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ШАРУВАТИХ СТРУКТУР З ЗАЛУЧЕННЯМ МЕТОДІВ КОМП’ютерного моделювання

ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ШАРУВАТИХ СТРУКТУР З ЗАЛУЧЕННЯМ МЕТОДІВ КОМП’ютерного моделювання

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ШАРУВАТИХ СТРУКТУР З ЗАЛУЧЕННЯМ МЕТОДІВ КОМП’ютерного моделювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
Єфімова Катерина Олександрівна
УДК 519.713; 539.3
ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ
ШАРУВАТИХ СТРУКТУР З ЗАЛУЧЕННЯМ МЕТОДІВ
КОМП’ютерного моделювання
Спеціальність: 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Картузов Валерій Васильович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділом.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Подрезов Юрій Миколайович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділом.
доктор фізико-математичних наук, доцент
Прилуцький Юрій Іванович,
Київський національний Університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри біофізики.
Провідна установа: |
Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна
НАН України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “09” листопада 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розіслано “06” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Коржова Н.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сполуки з шаруватими структурами (халькогеніди перехідних металів, графіт, нітрид бору, оксиди, тощо), їх фулереноподібні структури і нанотрубки є об’єктами посиленої уваги фахівців в галузі фізики твердого тіла, оскільки мають комплекс унікальних фізичних властивостей, які визначаються особливостями кристалічної будови, а саме наявністю слабких Ван-дер-ваальсових зв’язків між окремими шарами. Саме слабкий міжшаровий зв’язок та відповідна величина Ван-дер-ваальсової щілини дозволяють вважати діхалькогеніди d-перехідних металів (ДХПМ) двовимірними сполуками, що мають анізотропні фізичні властивості та придатні до використання в процесах інтеркаляції – впровадження в міжшаровий простір в значних кількостях сторонніх атомів або молекул, що змінюють структурно-чутливі фізичні властивості в широких межах.
Дослідження процесів інтеркаляції та властивостей інтеркальованих ДХПМ – перспективний науковий напрямок фізики твердого тіла, що інтенсивно розвивається на протязі останніх років. Сучасні світові дослідження охоплюють, в основному, вивчення фізичних властивостей інтеркальованих ДХПМ. Недостатньо вивчено закономірності, механізми, фізичні характеристики саме процесів впровадження атомів (молекул) до ДХПМ, їх кореляції з фізичними властивостями, а також можливості розробок нанотехнологій отримання цих сполук. На сьогоднішній день проблемі інтеркальованих квазідвомірних сполук приділяється значна увага провідних університетів, наукових лабораторій та фірм США, Канади, Японії, Німеччини, Франції, Ізраїлю та ін. Незважаючи на значний обсяг проведених досліджень, досі немає чіткої відповіді щодо визначення домінуючого впливу складових потоку на рух фронту інтеркаляту та інтенсифікації процесу у цілому. Недостатньо досліджено специфічні особливості диспергування шаруватих сполук до нанокристалічних порошків з керованими розмірами. Зазначені обставини багато в чому обумовлені незначним застосуванням комп’ютерного моделювання процесів інтеркаляції шаруватих сполук. Зокрема, зовсім незначна частка робіт присвячена комп’ютерному моделюванню фізичних процесів, стадій та механізмів процесів інтеркаляції. Літературні дані про спроби комп’ютерного моделювання процесу бі-інтеркаляції двома різними сортами атомів на початок наших досліджень були невідомі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ШАРУВАТИХ СТРУКТУР З ЗАЛУЧЕННЯМ МЕТОДІВ КОМП’ютерного моделювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок