Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення конструктивно-географічних напрямів раціонального природокористування в Україні у першій половині ХХ ст.

Становлення конструктивно-географічних напрямів раціонального природокористування в Україні у першій половині ХХ ст.

Назва:
Становлення конструктивно-географічних напрямів раціонального природокористування в Україні у першій половині ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Чернюх Олег Іванович
УДК 330.15: 91 (477)
Становлення конструктивно-географічних напрямів раціонального природокористування в Україні у
першій половині ХХ ст.
11.00.13 - історія географії
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор Руденко Валерій Петрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, декан географічного факультету, завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Олійник Ярослав Богданович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, декан географічного факультету, завідувач кафедри економічної та соціальної географії
доктор географічних наук, професор Заставецька Ольга Володимирівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри географії України
Провідна установа - Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економічної і соціальної географії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 08.07.2004р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корпус ІV, ауд.24)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 04.06.2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Дутчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ускладнення проблем еколого-економічного розвитку України загалом і основних галузей використання природних ресурсів зокрема, пошук шляхів прискореного виходу держави на зага-льноєвропейський рівень життя і добробуту українського народу в усіх його сферах, безсумнівно, потребують глибокого і всестороннього конструктивно-географічного вивчення та аналізу багатої спадщини українських вчених, нагромадженої у галузі раціонального природоко-ристування у першій половині ХХ ст.
Разом з тим, конструктивно-географічні аспекти комплексного вивчення, освоєння, охорони та відтворення природних ресурсів ще недостатньо висвітлені вітчизняними вченими. Це обумовлено багатьма причинами. З одного боку, молодістю конструктивної географії і раціонального використання природних ресурсів як наукового напряму; з другого боку – труднощами вичленування української конструктивної географії з географії країн, до складу яких вона входила; замовчуванням внеску багатьох українських вчених у географічну науку, особливо у першій половині ХХ ст. – епоху тоталітаризму; легковажним, поверховим ставленням владних структур вказаного періоду до проблем охорони довкілля і намаганням за рахунок надмірного, виснажуючого використання природних ресурсів, шляхами “перетворення природи” вирішити основні проблеми соціально-економічного розвитку країни.
Вихід у світ в останні роки праць з конструктивно-географічних проблем становлення раціонального природокористування в Україні О.І.Вісьтак, В.О.Гуцала, Я.І.Жупанського, О.В.Заставецької, Ф.Д.Заставного, І.П.Ковальчука, О.М.Маринича, В.М.Матвієнка, В.П.Нагірної, Я.Б.Олійника, М.Д.Пістуна, І.І.Ровенчака, В.П.Руденка, О.І.Шаблія, В.О.Шевченка, П.Г.Шищенка, П.І.Штойка ще не в повній мірі заповнює прогалини у висвітленні теоретико-методологічних та прикладних питань розвитку української географічної думки. Це особливо стосується початкового етапу зародження та розвитку конструктивно-географічних основ раціонального природокористування в українській географії у першій половині ХХст.; формування еколого-географічних аспектів взаємодії в системі „природа – господарство – населення”; вивчення наукового внеску проф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Становлення конструктивно-географічних напрямів раціонального природокористування в Україні у першій половині ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок