Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТРАНСВЕРЗАЛЬНИХ АНОМАЛІЙ ЗУБНИХ РЯДІВ І ПРИКУСУ ТА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ

УДОСКОНАЛЕННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТРАНСВЕРЗАЛЬНИХ АНОМАЛІЙ ЗУБНИХ РЯДІВ І ПРИКУСУ ТА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТРАНСВЕРЗАЛЬНИХ АНОМАЛІЙ ЗУБНИХ РЯДІВ І ПРИКУСУ ТА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДХАУІ ХАТЕМ БЕН МОХАМЕД САХБІ
УДК 616.314.25.07.481.07.08
УДОСКОНАЛЕННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ
ДІАГНОСТИКИ ТРАНСВЕРЗАЛЬНИХ АНОМАЛІЙ
ЗУБНИХ РЯДІВ І ПРИКУСУ ТА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ
ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Руденко Михайло Модестович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри стоматології дитячого віку
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Зубкова Людмила Петрівна,
Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України,
провідний науковий співробітник;
-
кандидат медичних наук, доцент Дрогомирецька Мирослава Степанівна,
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
МОЗ України, доцент кафедри стоматології дитячого віку.
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія, кафедра післядипломної освіти лікарів-ортодонтів, МОЗ України, м. Полтава
Захист відбудеться "20" лютого 2006 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "19" січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними вітчизняних і закордонних вчених зубо-щелепні аномалії (ЗЩА) діагностуються у 50-70дітей і дорослих. Серед них значний відсоток (від 0,3до 76,7належить трансверзальним аномаліям, до яких відносять усі види звуження і розширення щелеп, скупченість зубів і різновиди косого прикусу (Радлинский С.В., 1988; Куроедова В.Д., 1997; Кузьмина Э.М., 1998; Алимский А.В., Аличева Р.К., 1999; Саям Сами А.Ф., Нидзельский М.Я., 1999; Павлова Г.Г., 1999; Деньга О.В. с соавт., 2003; Thilander B. et al., 2001).
Для встановлення ортодонтичного діагнозу і вибору раціонального методу лікування найчастіше використовують антропометричні методи визначення відповідності типу обличчя і розмірів щелеп пацієнта. При визначенні трансверзальних розмірів щелеп здійснюють біометричні вимірювання моделей, враховуючи певну залежність між шириною зубної дуги і коронок різців. Цей принцип лежить в основі багатьох розроблених методів (Ужумецкене И.И., 1970; Снагина Н.Г. с соавт., 1982). Проте, всі вони не дозволяють визначити відповідність розмірів щелеп до розмірів обличчя і ступінь патологічних відхилень при зубощелепних аномаліях. В літературі зустрічаються окремі повідомлення про спробу встановити звязок між формою обличчя і шириною зубної дуги (Ужемецкене И.И., 1970).
Основним методом ортодонтичного лікування трансверзальних аномалій зубних рядів і прикусу є апаратний, для цього застосовують знімні та незнімні конструкції (Бычкова В.М., 1991; Хорошилкина Ф.Я., Персин Л.С., 1999; Аюпова Ф.С., 2000; Покровський М.М., 2000). Для зменшення термінів використання ортодонтичних апаратів пропонується в процесі лікування використовувати фізіотерапевтичні засоби дії на кісткову тканину: ультразвук, електрофорез, вакуум-терапію, магніторезонансну, лазеро- і НВЧ-терапію (Фліс П.С., Дорошенко П.І., Рашенко Н.В., 1994; Григорьева Л.П., 1995; Раджаб М., 2005; Proffit W.R., Fields H.W., 1995).
Відомо, що при ортодонтичному лікуванні зубощелепних анома-лій, як правило, спостерігається погіршення стану тканин пародонту, розвиток запаль-них захворювань пародонту, що пов'язано, у першу чергу, з усклад-нен-ням проведення гігієнічних заходів, особливо при використанні незнімних ортодон-тич-них апаратів (Дрогомирецька М.С., 2003). Крім того, період адапта-ції до ортодонтичного апарата супроводжується порушенням функціональних реакцій у порожнині рота і зниженням неспецифічної резистентності, що також негативно впливає на стан тканин пародонту (Раджаб М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТРАНСВЕРЗАЛЬНИХ АНОМАЛІЙ ЗУБНИХ РЯДІВ І ПРИКУСУ ТА ТЕРАПІЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ ПРИ ОРТОДОНТИЧНОМУ ЛІКУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок