Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРИТОРІАЛЬНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЧНО НАПРУЖЕНИХ РЕГІОНАХ ( НА ПРИКЛАДІ КРИВОРІЖЖЯ)

ТЕРИТОРІАЛЬНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЧНО НАПРУЖЕНИХ РЕГІОНАХ ( НА ПРИКЛАДІ КРИВОРІЖЖЯ)

Назва:
ТЕРИТОРІАЛЬНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЧНО НАПРУЖЕНИХ РЕГІОНАХ ( НА ПРИКЛАДІ КРИВОРІЖЖЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
 
МЕДИНСЬКА ЛАРИСА ЛЕОНІДІВНА
УДК 911.9(477.63)+ 502.5(477.63)
ТЕРИТОРІАЛЬНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЧНО НАПРУЖЕНИХ РЕГІОНАХ ( НА ПРИКЛАДІ КРИВОРІЖЖЯ)
11.00.11. – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
 
 
Харків — 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: д. пед. н., доцент Зеленська Любовь Іванівна
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізичної та економічної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Слюсаренко Валентин Костянтинович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри геоекології та конструктивної географії
кандидат географічних наук
Казаков Володимир Леонідович,
Криворізький державний педагогічний університет,
доцент кафедри фізичної географії та геології
Провідна установа: Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, кафедра геоекології
Захист відбудется “ 4 “ грудня 2001 р. о 15 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.04 Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077,
м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. II-49
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою
61077, Харків, пл. Свободи, 4, ЦНБ.
Автореферат розісланий “ 3 “ листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук, доцент Жемеров О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим питанням сучасності є територіальна диференціація антропогенного навантаження в умовах інтенсивного техногенного впливу на довкілля. Існує значний досвід у вирішенні даної проблеми (П.Г. Шищенко, М.Д. Гродзинський, В.О. Боков та ін.), однак ще й досі немає єдиного підходу до оцінки антропогенного навантаження. Враховуючи це, актуальним є удосконалення методичних підходів до оцінки антропогенного навантаження. Важливо, насамперед, порівняти існуючі наукові підходи, визначити на їх підставі інтегральний рівень антропогенного навантаження, виявити оптимальну кількість показників антропогенного впливу, дослідити зв'язок захворюваності населення з рівнем антропогенного навантаження, а також виконати районування території за ступенем інтенсивності антропогенного навантаження. Ця проблема є особливо актуальною для освоєних в господарському відношенні територій, до яких і належить Криворіжжя – один з найбільш забруднених районів Дніпропетровської області та України, що відносять до регіонів з кризовою ситуацією (П.Г. Шищенко, В.А. Барановський, В.Т. Гринєвецький, М.Д. Гродзинський, В.О. Боков). Головними факторами, які впливають на рівень інтенсивності антропогенного навантаження у районі є високий показник розвитку й концентрації промислового виробництва, переважно галузей гірничовидобувної промисловості та чорної металургії, висока сільськогосподарська освоєність, густа транспортна мережа та висока інтенсивність її експлуатації, висока щільність населення.
Криворіжжя в цілому вивчено однобічно, всі попередні дослідження велися здебільшого з позиції розвідки, оцінки та розробки родовищ корисних копалин тощо. В геоекологічному розумінні про Криворіжжя також сказано дуже багато (Л.М. Булава, В.Л. Казаков, М.В. Шпак). Але мета цих робіт полягала у вивченні ландшафтної структури регіону, встановленні геоекологічного стану природного середовища та оцінці якості його окремих компонентів (атмосферного повітря, поверхневих вод, грунтового покриву). Тому особливої актуальності і значимості набуває необхідність дослідження видів господарської діяльності, рівня техногенного навантаження на територію регіону шляхом з'ясування факторів антропогенного впливу та оцінки їх ваги, а також районування території за інтегральним показником цього впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕРИТОРІАЛЬНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЧНО НАПРУЖЕНИХ РЕГІОНАХ ( НА ПРИКЛАДІ КРИВОРІЖЖЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок