Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійної готовності майбутніх вихователів до здійснення фізичного виховання дошкільників на засадах народних традицій

Формування професійної готовності майбутніх вихователів до здійснення фізичного виховання дошкільників на засадах народних традицій

Назва:
Формування професійної готовності майбутніх вихователів до здійснення фізичного виховання дошкільників на засадах народних традицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В освітньому процесі, орієнтованому на майбутнє, народний виховний до
свід має отримати належне йому місце


НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЛЕВІНЕЦЬ Наталія Валентинівна
УДК 371.134:373.21:796
Формування професійної готовності майбутніх вихователів
до здійснення фізичного виховання дошкільників
на засадах народних традицій
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Борисова Зоя Назарівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, Інститут педагогіки і психології,
професор кафедри дошкільної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Карпова Елла Едуардівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
Шевчук Антоніна Семенівна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б.Д.Грінченка, старший викладач
кафедри теорії та методики дошкільної освіти
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г.Короленка, кафедра початкової школи і
дошкільної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Полтава
Захист відбудеться „ 12 ” квітня 2007 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул.Пирогова,9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул.Пирогова,9.
Автореферат розісланий „ 7 ” березня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г.Ярошенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі реформування системи національної освіти в Україні пріоритетним завданням є підвищення професійної підготовки майбутніх педагогів, в тому числі фахівців дошкільного профілю. Адже рівень їх готовності до педагогічної діяльності позначається на успішності процесу виховання дітей дошкільного віку на засадах загальнонаціональних цінностей, серед яких одна з найважливіших ? зміцнення та збереження здоров’я підростаючого покоління.
У Державній національній програмі “Освіта. (Україна ХХІ століття)”, “Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті”, Законі України “Про дошкільну освіту” та інших державних документах наголошується на необхідності національного спрямування освіти, збереженні та продовженні української історико-культурної традиції, запровадженні здоров’язберігаючих технологій.
Вирішення означених завдань потребує використання в навчальному процесі дошкільного навчального закладу досвіду народної педагогіки, зміст і засоби якої мають яскраве національне забарвлення, відповідають національному виховному ідеалу, мають історичну і культурну цінність. У дослідженнях з історії фізичної культури Г.А.Дюперона, А.А.Стародубцева, М.І.Пономарьова, В.І.Єлашвілі, Є.Н.Приступи зазначається, що кожний народ має свої види фізичних вправ, ігор, загартовуючих процедур, які є важливим елементом його національної культури та ефективним засобом фізичного розвитку особистості у відповідності з існуючим у певної спільності людей ідеалу тілесної та духовної досконалості. Визначені на основі аналізу етнографічних джерел педагогічно доцільні народні традиції фізичного виховання дітей, що відповідають стратегічним завданням розвитку дошкільної освіти в Україні і враховують потреби сучасних дітей, мають бути відображені в змісті фахової підготовки майбутніх вихователів. Це підвищить їхню професійну готовність до вирішення завдань національного виховання.
Розробку проблеми впровадження досвіду народної педагогіки в процес фізичного виховання дітей дошкільного віку започатковано в працях Г.Г.Ващенка, О.В.Духновича, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування професійної готовності майбутніх вихователів до здійснення фізичного виховання дошкільників на засадах народних традицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок