Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ БУКОВИНИ У ЗВ'ЯЗКУ З МІКРОСОЦІАЛЬНИМИ, ЕКОЛОГІЧНИМИ ТА МЕДИЧНИМИ ФАКТОРАМИ

КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ БУКОВИНИ У ЗВ'ЯЗКУ З МІКРОСОЦІАЛЬНИМИ, ЕКОЛОГІЧНИМИ ТА МЕДИЧНИМИ ФАКТОРАМИ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ БУКОВИНИ У ЗВ'ЯЗКУ З МІКРОСОЦІАЛЬНИМИ, ЕКОЛОГІЧНИМИ ТА МЕДИЧНИМИ ФАКТОРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
МЕЛЬНИЧУК ЛАРИСА ВАСИЛІВНА
УДК: 616.34-008.87-053.2:574.23
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА
У ДІТЕЙ БУКОВИНИ У ЗВ'ЯЗКУ З МІКРОСОЦІАЛЬНИМИ, ЕКОЛОГІЧНИМИ ТА МЕДИЧНИМИ ФАКТОРАМИ
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Львів - 2002Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб Буковинської державної медичної академії МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
НЕЧИТАЙЛО ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Буковинська державна медична академія
МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ТКАЧЕНКО СВІТЛАНА КУЗЬМІВНА,
Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України,
кафедра факультетської і госпітальної педіатрії
доктор медичних наук, професор
МІНКОВ ІГОР ПЕТРОВИЧ,
Одеський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб
Провідна установа - Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра педіатрії №3, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “21” грудня 2002 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.600.04 при Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького (79010, м. Львів, вул.Пекарська 69)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького (79000, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розіслано “20” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук А.І. Попович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки педіатри все частіше зустрічаються з порушеннями мікробіоценозу кишечника у дітей під впливом ряду факторів. Зміни можуть виникнути як результат етіотропної антибіотико - та хіміотерапії, неадекватного харчування, гіпо - і авітамінозів, перенесених кишкових інфекцій, а також при зростанні стресового навантаження, при дії несприятливих соціально-економічних та екологічних умов середовища (А.В. Бондаренко, 1997; Б.А. Шендеров, 1998; В.М. Бондаренко, 1999).
Наявність конкурентних взаємин щодо рецепторів ентероцитів між умовнопатогенною і нормальною мікрофлорою в умовах сформованих вогнищ ендо- і екзогенної інфекції зменшує ефект монотерапії пробіотиками. Таке лікування не завжди дає стійкі позитивні результати і часто призводить до рецидивів дисбактеріозів (А.В. Бондаренко, 1997; А.А. Воробьев, 1997; А.Н. Маянский, 2000). Цей факт зумовлює необхідність використання для корекції дисбіозів кишечника патогенетичних засобів, які сприяють адгезії облігатної мукозної мікрофлори на рецепторах глікокалексу, ентеросорбції, нормалізації імунного гомеостазу, вітаміно-мінерального балансу (А.М. Запруднов, 1997; В.В. Бережний, 2000; С.П. Кривопустов, 2001).
Високий рівень гастроентерологічної патології, відсутність системних досліджень мікробіоценозу кишечника у дітей Буковини ставлять цю проблему в регіоні на одне з провідних місць. Дослідження складу мікрофлори кишечника в групах дітей з хронічною парентеральною та ентеральною патологією має особливе значення для визначення диференційованих механізмів розвитку дисбіозів та дає можливість оцінити їх наслідки. Співставлення показників мікробіоценозу кишечника з показниками імунітету дозволяє виділити основні патогенетичні механізми розвитку дисбактеріозів кишечника у дітей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб Буковинської державної медичної академії (№ держреєстрації 01.97V008236 (1995-1998)).
Мета дослідження: встановити основні фактори ризику формування дисбактеріозів кишечника у дітей, що піддаються впливу мікросоціальних, екологічних та ендогенних факторів та запропонувати нові схеми патогенетичного лікування дисбактеріозів кишечника, використовуючи ентеросорбенти та полівітаміно-мінеральні препарати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ БУКОВИНИ У ЗВ'ЯЗКУ З МІКРОСОЦІАЛЬНИМИ, ЕКОЛОГІЧНИМИ ТА МЕДИЧНИМИ ФАКТОРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок