Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ГЛИБИНІ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ПРИ ІОННОМУ ОПРОМІНЮВАННІ

РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ГЛИБИНІ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ПРИ ІОННОМУ ОПРОМІНЮВАННІ

Назва:
РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ГЛИБИНІ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ПРИ ІОННОМУ ОПРОМІНЮВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бондаренко Віктор Миколайович
УДК 538.97;539.12.04
РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ
ПО ГЛИБИНІ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ПРИ ІОННОМУ ОПРОМІНЮВАННІ
Спеціальність: 01.04.21 - радіаційна фізика і ядерна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті твердого тіла, матеріалознавства та технологій Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ ХФТІ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Колот Володимир Якович, Інститут твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ, начальник відділу.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Коваленко Григорій Дмитрович, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, заступник директора
доктор фізико-математичних наук, професор,
Машкаров Юрій Григорович, Харківська філія Української академії державного управління при Президентові України, зав. кафедри.
Провідна організація: | Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “_27_” ___листопада__ 2001 року о “_14_” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61108, м. Харків-108, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ННЦ ХФТІ за адресою 61108, м. Харків-108, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “_10_” ____жовтня____ 2001 року
Вчений секретар Спеціалізованої ради Д64.845.01, доктор фізико-математичних наук |
М.І. Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення процесів взаємодії швидких заряджених частинок з речовиною – гранична область досліджень радіаційної фізики і експериментальної ядерної фізики. Типовою задачею при цьому є вимірювання розподілу атомів якого-небудь елемента або його ізотопу по глибині зразка-мішені. Ці розподіли звичайно називають профілями розподілу по глибині (depth profiles) або концентраційними профілями. Експериментальні задачі такого типу виникають також у численних застосуваннях ядерно-фізичних методів до досліджень в області мікроелектроніки, дифузії у твердому тілі та ін. Усі ці дослідження стимулюються розробками по створенню нових матеріалів, застосовуваних у реакторобудуванні, космічній техніці, науковому приладобудуванні, електроніці.
Актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена тим, що поряд з іншими даними по профілям імплантації відповідні експериментальні результати по імплантації швидких іонів гелію використовуються при уточненні існуючих теоретичних моделей, при розробці детекторів і поглиначів заряджених частинок, при проектуванні конструкційних елементів термоядерних установок.
Для вимірювання профілів імплантації широко використовуються ядерно-фізичні методи. Обробка спектрометричної інформації проводиться на основі відповідних теоретичних моделей. У зв'язку з цим розробка більш досконалих моделей також є актуальною задачею. Зокрема, це стосується також моделей, що описують пружне розсіювання швидких іонів на зразку-мішені. Для таких моделей у ряді випадків необхідне врахування не тільки одноразового розсіювання, але і дворазового.
Експериментальні методи вимірювання профілів знаходять також важливі застосування в дослідженнях дифузії та імплантації. Так, метод ядерних реакцій є практично єдиним для вимірювання дифузійних профілів ізотопів кисню в оксидах, у тому числі радіаційно-стимульованої дифузії. Ця задача дуже важлива в дослідженнях окислювання і корозії. Вимірювання доз імплантації іонів інертних газів також є важливою практичною задачею, оскільки пучки таких іонів широко застосовуються при обробці матеріалів. Тому розвиток методів дослідження для цих задач є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ГЛИБИНІ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ТВЕРДИХ ТІЛ ПРИ ІОННОМУ ОПРОМІНЮВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок