Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ЕФЕКТИВНІСТЮ МНЕМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ ОПЕРАТОРА

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ЕФЕКТИВНІСТЮ МНЕМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ ОПЕРАТОРА

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ЕФЕКТИВНІСТЮ МНЕМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ ОПЕРАТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України
КРУПСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
УДК 159.953.3+159.923
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ЕФЕКТИВНІСТЮ МНЕМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ ОПЕРАТОРА
19.00.01 — Загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України (м. Харків)
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор Тюріна Валентина Олександрівна, Національний університет внутрішніх справ МВС України (м. Харків), професор кафедри загальної соціології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Саннікова Ольга Павлівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса), завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Чепа Мирослав-Любомир Андрійович, Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, завідувач лабораторії загальної та етнічної психології.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра загальної психології (м. Харків).
Захист відбудеться "21" січня 2003 р. об 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий "21" грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси структурування та семантичної переробки інформації в пам'яті, і в оперативній пам'яті зокрема, вивчались як у вітчизняній, так і в зарубіжній психології. Методологічною основою досліджень пам'яті, що проводилися у радянській психології, є переважно діяльнісний підхід, основоположниками якого стосовно досліджень пам'яті були П. І. Зінченко та А. О. Смирнов. З позицій цього підходу вивчались: залежності показників пам'яті від місця стимульного матеріалу в структурі діяльності (Г. К. Середа, З. М. Істоміна); особливості процесів запам'ятовування (В.Я.Ляудіс, Є. П. Панова, Є. В. Заїка та ін.) та відтворювання (Я. Большунов, В. М. Соловйов та інші); специфічні ефекти пам'яті (А. О. Смирнов, О. Н. Лактіонов). Проблема інтерпретації психологічної природи інформаційних процесів у пам'яті з позицій теорії діяльності (структурно-функціональний підхід) висвітлювалась у працях Є. М. Величковського, Г. Г. Вучетича. Вагомий внесок у розвиток інформаційного підходу до дослідження процесів пам'яті внесли іноземні вчені Д. Андерсон, Р. Аткінсон, Т. Куїлліан, П. Ліндсей, Д. Норман і т.д.
Сучасний підхід до вивчення пам'яті людини в контексті її функціонування у системі "людина-машина" (Б.Г.Ананьєв, П.К. Анохін, Б.Ф. Ломов) реалізував гуманістичний принцип гомоцентризму, згідно з яким людина розглядається не як додаток до технічної системи, а як центральна ланка керування — суб'єкт цілеспрямованої діяльності, для якого пам'ять є одним із знарядь праці. Знаряддям, ефективність використання якого часто безпосередньо залежить від природних передумов та обмежень, тобто індивідуальних-психологічних особливостей особистості.
Проте, деякі важливі аспекти дослідження пам'яті розроблені недостатньо. Так, при вивченні особливостей пам'яті найчастіше увага акцентувалась на процесі запам'ятовування, при цьому недостатньо вивчалися процеси зберігання, трансформування та породження творчих продуктів. При аналізі особливостей взаємозв'язку пам'яті з іншими психічними явищами недостатня увага приділялась її взаємозв'язку з індивідуально-психологічними особливостями людини, зокрема, з емоційним станом, темпераментом, агресивністю, тривожністю та рівнем суб'єктивного контролю досліджуваної людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ ЕФЕКТИВНІСТЮ МНЕМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ ОПЕРАТОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок