Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення міцності сталевих циліндричних елементів машин та конструкцій

Підвищення міцності сталевих циліндричних елементів машин та конструкцій

Назва:
Підвищення міцності сталевих циліндричних елементів машин та конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
 
Палаш Роман Володимирович
УДК 539.4, 539.3, 621.791.05
Підвищення міцності сталевих
циліндричних елементів машин та конструкцій
05.02.02 – машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Кузьо Ігор Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Теоретична механіка”. | Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Гутиря Сергій Семенович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри “Теоретична механіка і
машинознавство”;
кандидат технічних наук, доцент
Кичма Андрій Олексійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри “Деталі машин”. | Провідна установа | Хмельницький національний університет,
кафедра “Машинознавство” Міністерства освіти і науки України, м. Хмельницький |
Захист відбудеться 23 листопада 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, головний корпус, ауд. 226.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий | 21 жовтня 2005 р. | Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Форнальчик Є. Ю. |
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У різних галузях машинобудування, а також у трубопровідному транспорті, будівництві тощо широко використовуються деталі та складальні одиниці машин і конструкцій, що в місцях нероз’ємного з’єднання мають циліндричну форму (далі – “циліндричні елементи машин і конструкцій” (ЦЕМК)). В багатьох випадках вони працюють в умовах значних статичних і змінних навантажень. Це: демпфери, ведучі мости, вали, осі автомобілів та інших транспортних засобів; шківи; барабани млинів, центрифуг і підіймальних пристроїв; трубні елементи обсадних колон; різного призначення ємності, трубопроводи і т. ін. Їх виготовляють, як правило, зі сталей з високими механічними властивостями (межею міцності В 800 МПа; межею плинності Т 500 МПа, відносним видовженням 15%), особливо перспективними серед яких є низьколеговані термічно зміцнені сталі. Виконання нероз’ємних з’єднань в таких елементах зварюванням із використанням традиційних методів забезпечення міцності – попереднього підігрівання та додаткового термічного оброблення, в багатьох випадках є економічно неефективним і складним в реалізації. В такому разі використовуються інші прийоми, які в достатній мірі не задовільняють вимогам щодо рівня залишкових напружень та однорідності механічних властивостей у з’єднаннях, котрі, звичайно, є найслабкішою ділянкою елементів.
Отже, підвищення міцності ЦЕМК, які виготовляються з високоміцних низьколегованих сталей (ВНС) електродуговим зварюванням без підігрівання та додаткового термічного оброблення, становить актуальне наукове і прикладне завдання, вирішення якого дозволить підвищити технічний рівень і надійність експлуатації широкого класу машин і конструкцій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні завдання, які розв’язувалися у дисертаційній роботі, відповідали держбюджетним темам, що виконувались на кафедрі “Теоретична механіка” Національного університету “Львівська політехніка”: “Дослідження динамічних процесів елементів машин і механізмів з нелінійними пружними характеристиками” (державний реєстраційний номер № 0103U001340, згідно з наказом МОН України № 633 від 05.11.02) протягом 2002-2003 рр., та “Математичний опис нелінійних деформаційних процесів у сучасних матеріалах в умовах складних термомеханічних випробовувань” (державний реєстраційний номер №0105U000613, згідно з наказом МОН України № 960 від 22.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Підвищення міцності сталевих циліндричних елементів машин та конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок