Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дерев’янко Олена Георгіївна
УДК 658.1:664
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.06.01 економіка підприємства й організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркетингу Українського державного університету харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Бутнік-Сіверський Олександр Борисович, Інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів харчової і переробної промисловості Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри ринкової економіки, обліку та фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Степанов Олександр Петрович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки, професор кафедри стратегії підприємств.
кандидат економічних наук, Нижник Олена Михайлівна,
Міністерство економіки України, заступник начальника управління економічної політики департаменту економічної стратегії.
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України (м. Київ), відділ інституційних змін і розвитку форм господарювання
Захист дисертації відбудеться “21” червня 2000 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.04. Київського національного економічного університету за адресою 03057, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “18” травня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.С.Федонін


загальна характеристика дисертацІЙноЇ роботи
Актуальність теми. Інтегральними елементами процесу становлення ринкових відносин в Україні є зміна моделі управління економікою, активізація глобалізаційних процесів, формування конкурентного середовища, здійснення системних перетворень на макро-, мезо- і мікроекономічному рівнях. В той же час, структурні деформації (як успадковані від дореформеного періоду, так і нові) та неадекватна регуляторна політика держави зумовили втрату конкурентоспроможності більшістю вітчизняних суб’єктів господарювання і національною економікою в цілому.
Отже, зовнішнє середовище підприємств за останні роки суттєво ускладнилося, а рівень його нестабільності підвищився. В цій ситуації критерієм ефективності управлінських механізмів є їх здатність забезпечити вирішення слабко структурованих проблем, які постійно виникають в процесі господарської діяльності під впливом зовнішніх факторів. Досвід розвинутих країн свідчить, що система стратегічного управління підприємством задовольняє даному критерію.
Основні положення теорії стратегії були розроблені зарубіжними вченими у другій половині ХХ сторіччя, тобто в процесі переходу від індустріального до постіндустріального суспільства. Оскільки ці положення не враховують специфіку країн з перехідною економікою, необхідним є їх критичне переосмислення. Тому дослідження вітчизняних вчених мають на меті адаптувати теорію і методологію стратегічного управління до умов України, але рівень наукової розробки проблеми залишається, на наш погляд, недостатнім.
Зокрема, на сьогодні відсутні комплексні дослідження в сфері обгрунтування економічної стратегії підприємств конкретних галузей і, насамперед, тих, в яких ринкові перетворення здійснюються найбільш динамічно. До їх числа належить харчова промисловість, яка забезпечує швидкий обіг капіталу, а отже, характеризується високим рівнем інвестиційної привабливості. Але позитивні тенденції її розвитку є нестійкими, що зумовлює необхідність розроблення адекватної економічної стратегії, реалізація якої дозволила би їх закріпити. В умовах, коли визначальне значення для підприємств має фінансове забезпечення їх функціонування, вона повинна формуватися як стратегія фінансово-господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок