Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету

Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету

Назва:
Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
БІРОНТ НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 577. 158:616. 631. 11]. 08: 577.16
Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету
03.00.04 – біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів - 2004Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Львівському національному університеті імені Івана Франка МОН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент,
Інститут фізичної оптики МОН України,
завідувач лабораторії оптичного аналізу.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Луцик Максим Дмитрович,
Інститут біології клітини НАН України,
провідний науковий співробітник відділу регуляції проліферації клітин;
доктор біологічних наук, доцент,
Антоняк Галина Леонідівна,
Львівський аграрний університет, МАП України, професор кафедри агроекології та біології.
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, відділ коферментів, м.Київ
Захист відбудеться “ 7 вересня 2004 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35 368.01 в Інституті біології тварин УААН: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
Автореферат розісланий “ 3 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради O.І. Віщур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з даними ВООЗ цукровий діабет (ЦД) посідає третє місце за поширенням після серцево-судинних і онкологічних захворювань. У 2000 р. у світі налічувалось 177 млн хворих, з них 1 млн в Україні. Поєднання екологічних чинників і спадковості сприяє розвитку автоімунних процесів, які викликають руйнування ?-клітин підшлункової залози у генетично чутливих осіб, що є головною причиною ЦД І типу (Балаболкин М.И., 2000).
У таких хворих у разі тривалої хвороби часто розвиваються анемії, переважною причиною яких є зміни в кровопостачанні нирок та розвиток у них деструктивних процесів, діабетичні нефропатії, дія уремічних токсинів (Смикодуб О.І., 2002). Суттєві порушення у постачанні тканин киснем, які виявляються за цієї патології (Браславская Г.М., 1980), можуть зумовити зміни в процесах кровотворення в кістковому мозку (Гущин В.А., 1984). Однак ці процеси на сьогодні досліджені недостатньо.
Головними підходами до лікування ЦД I типу є інсулінотерапія, проте, паралельне застосування інших препаратів може впливати на потребу організму в інсуліні (Корпачев В.В., 2001). Застосування нікотинаміду (НАм) – водорозчинного аміду нікотинової кислоти – сприяє тимчасовим послабленням чи зникненням ознак діабету за введення інсуліну (Нагорна О.О., 2003).
Постульовано декілька можливих механізмів захисної дії НАм за умов діабету: антиоксидантний ефект (Farber J., 1990), регулювання процесів полі(ADP)-рибозилювання (Virбg L., 2002), безпосереднє поповнення запасів клітинного NAD+ (Могилевич С.Е., 1981), регулювання редокс-стану NAD(P), регулювання поліолового шляху метаболізму глюкози. З'ясовано, що введення НАм пацієнтам з ЦД I типу та щурам з експериментальним стрептозотоциновим діабетом сприяє зниженню вмісту антитіл до ?-клітин та гальмуванню автоімунних процесів (Reddy S., 1995).
Оскільки вільнорадикальні процеси та реакції перекисного окиснення тісно пов’язані з NAD- і NADP-залежними окисно-відновними процесами в клітинах, то важливо з’ясувати вплив уведення НАм на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та функціональну активність системи антиоксидантного захисту в клітинах кісткового мозку (КМ) та еритроцитах у тварин за умов експериментального стрептозотоцинового діабету.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є частиною фундаментальних досліджень науково-дослідної лабораторії “Радіаційної та молекулярної біології” Львівського національного університету імені Івана Франка за темою: “Регуляторна дія НАД та гістидинвмісних дипептидів у корекції метаболічних порушень при гіпоксії різної етіології” (№ державної реєстрації 0100U001443).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок