Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОТЕХНІЧНА СИСТЕМА ЛАЗЕРНОГО ДІЛЕННЯ ЕМБРІОНІВ У ТВАРИННИЦТВІ

БІОТЕХНІЧНА СИСТЕМА ЛАЗЕРНОГО ДІЛЕННЯ ЕМБРІОНІВ У ТВАРИННИЦТВІ

Назва:
БІОТЕХНІЧНА СИСТЕМА ЛАЗЕРНОГО ДІЛЕННЯ ЕМБРІОНІВ У ТВАРИННИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Левкін Артур Володимирович
УДК 621.375.826+636.082.4
БІОТЕХНІЧНА СИСТЕМА ЛАЗЕРНОГО
ДІЛЕННЯ ЕМБРІОНІВ У ТВАРИННИЦТВІ
Спеціальність 05.11.17 – біологічні і медичні прилади та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Путятін Валерій Петрович
Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка,
завідувач кафедри кібернетики
Офіційні опоненти:
доктор фізико–математичних наук, професор Дзюбенко Михайло Іванович.
Науково–дослідний інститут радіофізики та електроніки
Національної академії наук України,
завідувач відділом квантової електроніки та нелінійної оптики
кандидат технічних наук, доцент Величко Ольга Миколаївна.
Харківський національний університет радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри біомедичних електронних приладів та систем
Провідна організація:
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра обчислювальної техніки і програмування
Захист відбудеться “22” травня 2007р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна 14.
Автореферат розісланий “___” __________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. П. Мустецов
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Однією з значущих завдань в аграрно–промисловому комплексі, яку необхідно вирішувати на основі сучасних наукових досягнень, є забезпечення населення високоякісною продукцією тваринництва.
Біотехнічним методом прискореного відтворювання високопродуктивних тварин, складовою частиною селекції та одним із засобів інтенсифікації використання генетичного потенціалу корів–рекордистків є трансплантація ембріонів великої рогатої худоби. Якщо врахувати, що від одного донора можна одержувати ембріони чотири–п'ять раз на рік, то вже на сучасному етапі розвитку біотехнології трансплантації очевидна реальна можливість мати по 20–25 телят від кожної корови–рекордистки. Використовуючи 20 корів для отримання ембріонів, тільки протягом одного року можна створити високопродуктивне молочне стадо в 200 корів з середньою продуктивністю, визначуваною складом тварин–донорів. Природним шляхом від тих же 20 корів за рік можна отримати не більше 20 телиць і бичків.
Створення сучасних технологій трансплантації ембріонів вимагає подальшого їх вдосконалення. Зокрема, слід впроваджувати новітні методи ділення ембріонів з подальшою пересадкою їх реципієнтам, що допоможе розв'язати задачу копіювання генотипів високопродуктивних тварин і збільшення поголів'я стада великої рогатої худоби в цілому. Застосування мікрохірургічних методів для ділення ембріонів в тваринництві вимагають великих витрат часу та дорогого устаткування, залежать від кваліфікації фахівців і мають низький рівень стерильності проведення ділення. Тому дослідження видатних учених направлені на вдосконалення існуючих та розробку нових методів ділення ембріонів, результати яких довели ефективність використання лазерних систем. Проте, застосування існуючих спеціалізованих лазерних систем медичного, біологічного та сільськогосподарського призначення пов'язано з великими труднощами. Це пов’язано з тим, що сучасні лазерні системи, які випускаються промисловістю серійно, є спеціалізованими та орієнтовані на вирішення чітко окресленого класу задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОТЕХНІЧНА СИСТЕМА ЛАЗЕРНОГО ДІЛЕННЯ ЕМБРІОНІВ У ТВАРИННИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок