Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НОТАРІАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ОПРОТЕСТУВАННЯ ВЕКСЕЛЯ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НОТАРІАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ОПРОТЕСТУВАННЯ ВЕКСЕЛЯ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НОТАРІАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ОПРОТЕСТУВАННЯ ВЕКСЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕЛЬНИК ІРИНА СТЕПАНІВНА
УДК 347.961
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НОТАРІАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ОПРОТЕСТУВАННЯ ВЕКСЕЛЯ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано на кафедрі правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: |
доктор юридичних наук, професор
Штефан Михайло Йосипович,
академік АПрН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, старший науковий співробітник
Кучеренко Ірина Миколаївна,
провідний науковий співробітник відділу проблем цивільного, трудового та підприємницького права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України,
кандидат юридичних наук, доцент
Гетманцев Олександр Валентинович,
завідувач кафедри правосуддя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Захист відбудеться «19» _06__ 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253.
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12).
Автореферат розіслано «_18_» ___05_ 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук, професор Т.В. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена передусім необхідністю вдосконалення правового регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселів. Оскільки сьогодні відсутнє належне правове регулювання даної сфери правовідносин, у деяких випадках нотаріуси не допомагають векселедержателям у реалізації їхніх прав та захисті законних інтересів, а, навпаки, ускладнюють реалізацію цих прав і захист законних інтересів. Така ситуація негативно впливає на розвиток вексельного обігу в Україні.
Розвиток вексельного обігу в Україні має певну специфіку. Більше ніж шістдесят років на території України не існувало внутрішнього вексельного обігу, унаслідок чого зменшилась кількість наукових і практичних кадрів у цій сфері. Недостатність знань у сфері вексельного права, складність конструкцій окремих інститутів вексельного права, відсутність національного законодавства, яке б чітко визначало особливості обігу векселя в Україні, – усе це досить часто було і є причинами повільного впровадження векселів у господарський обіг України.
Однією з можливих стадій вексельного обігу є вчинення протесту векселя. Ця стадія вексельного обігу не є необов’язковою, але сам факт її виділення має важливе значення для ефективного правового регулювання вексельних правовідносин у цілому. Вона забезпечує правові підстави для реалізації векселедержателем права вимоги до осіб, зобов’язаних за векселем у регресному порядку. Вчинення протесту векселя згідно з законодавством України належить до компетенції нотаріату.
У процесі роботи над дисертацією було опрацьовано аналітичну інформацію з 27 регіональних управлінь юстиції про застосування чинного законодавства державними і приватними нотаріусами при вчиненні протестів векселів за період із 2001 по 2005 роки та статистичну інформацію з 2001 по 2007 роки. Статистичні дані свідчать про зменшення кількості протестів векселів у нотаріальній практиці до 2005 року і про зміни тенденцій протягом наступних двох років. Так, за 2001 р. державні і приватні нотаріуси України вчинили 5653 протести векселів, за 2002 р. – 3637, за 2003 р. – 2467, за 2004 р. – 1725, за 2005 р. – 1343, за 2006 р. – 3442 і за 2007 р. – 1460.
Дані статистики опосередковано підтверджують необхідність ґрунтовного аналізу правового регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселя, оскільки зменшення кількості протестів векселів у нотаріальній практиці може свідчити як про зменшення кількості порушень у вексельному обігу, так і про звуження сфери застосування векселів через неефективність правового регулювання в аспекті захисту прав векселедержателя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ НОТАРІАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ОПРОТЕСТУВАННЯ ВЕКСЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок