Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ теорії ВИЯВЛЕННЯ СЛІДІВ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ фонограм

ОСНОВИ теорії ВИЯВЛЕННЯ СЛІДІВ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ фонограм

Назва:
ОСНОВИ теорії ВИЯВЛЕННЯ СЛІДІВ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ фонограм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,20 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Рибальський Олег Володимирович
УДК 621.317.799. 297 + 681.849
ОСНОВИ теорії ВИЯВЛЕННЯ СЛІДІВ ЦИФРОВОЇ
ОБРОБКИ фонограм
Спеціальність 05.13.21 – системи захисту інформації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис
Організація, де виконана робота – Національна академія внутрішніх справ України
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор Геранін Всеволод Олександрович, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Єрохін Віктор Федорович,
начальник управління в/ч А 1906
доктор технічних наук, професор
Конахович Георгій Филимонович,
Національний авіаційний університет України,
декан факультету телекомунікацій та захисту інформації
доктор технічних наук, професор,
Мохор Володимир Володимирович,
Національний технічний університет України "КПІ", Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації, спеціальний факультет СБ України, завідувач кафедри № 3
Провідна установа – Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, відділ цифрових моделюючих систем, м. Київ
Захист відбудеться "21" жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.861.02 Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, м. Київ, вул. Солом’янська, 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.
Автореферат розісланий "27" липня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СРД 26.861.02 О.В. Бушма
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Право на неупереджене правосуддя – один з чинників прав людини, пріоритет яких записаний у Конституції України та повинен забезпечуватися на всіх рівнях державної влади.
Неупереджене правосуддя у свою чергу будується на розгляді й оцінюванні доказів у суді. Отже, якщо надані у вигляді фонограм докази є змонтованими, а суд нездатний оцінити цій факт через неможливість його виявлення засобами експертизи, то порушується право людини на неупереджене правосуддя, тобто не забезпечується виконання функціональних обов'язків держави перед громадянином. Це порушення відбувається в разі незабезпечення належного захисту правоохоронних органів від дезінформації, що надається у такому випадку до експертизи та суду, у вигляді змонтованих фонограм. Захист від дезінформації входить до комплексу наук, які забезпечують інформаційну безпеку. При монтажі фонограм відбувається спотворення інформації (тобто порушення її цілісності), що міститься у них, під час їх реєстрації та зберігання.
Не менш важливим аспектом інформаційної безпеки є захист людини від спрямованих на її свідомість інформаційних впливів. Вони становлять особливу загрозу, адже, з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій, можуть використовуватися для впливання на великі маси людей.
Зрозуміло, що існують й інші аспекти захисту прав людини, які відносяться до інформаційної безпеки держави та базуються на використанні сучасних інформаційних технологій, наприклад, захист персональних даних про особу.
Але у даній роботі ми обмежилися розглядом одного з аспектів захисту інформації, – системами захисту від загроз цілісності інформації, що міститься у сигналограмах. Ці загрози можуть бути реалізовані шляхом застосування несанкціонованих зовнішніх втручань у сигналограми із використанням цифрових технологій. Таким чином, робота присвячена створенню систем захисту від дезінформації, наданої на сигналограмах або в правоохоронні органи, – як доказовий матеріал, або широкій громадськості, – як компрометуючі відеофонодокументи.
Виконана в дисертації розробка основ теорії виявлення слідів цифрової обробки фонограм містить у собі також розробку методів та устаткування для їх перевірки, адекватних засобам їхнього спотворення й обробки. Виявлення слідів подібних маніпуляцій пов'язано зі створенням методів і засобів захисту інформації при її реєстрації, збереженні та обробці, й моделюванням процесів нападу на інформацію, що зберігається на оригінальних фонограмах, тобто підпадає під дію п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ОСНОВИ теорії ВИЯВЛЕННЯ СЛІДІВ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ фонограм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок