Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ВІРУСІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В АГРОЦЕНОЗАХ України

ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ВІРУСІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В АГРОЦЕНОЗАХ України

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ВІРУСІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В АГРОЦЕНОЗАХ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Снігур ГАЛИНА Олександрівна
УДК 578.85/86
ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ВІРУСІВ
ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В АГРОЦЕНОЗАХ України
03.00.06 – вірусологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2006


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі вірусології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Поліщук Валерій Петрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри вірусології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Коваленко Олексій Григорович, Інститут мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу фітопатогенних вірусів
кандидат біологічних наук, доцент Шевченко Жанна Петрівна, Уманський державний аграрний університет, доцент кафедри захисту рослин
Провідна організація: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться „____”________________ 2006 р. о ______ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, пр-т Глушкова 2, корпус 12, ауд. 433.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий „_____” _______________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останнього часу в усьому світі величезна увага приділяється вірусним хворобам, які значно знижують урожай зернових культур, порушуючи процес утворення зерна та погіршуючи його якість.
Визначення ареалу розповсюдженості вірусів, механізмів передачі, кола рослин-хазяїв та резервантів, реакції на зміни оточуючого середовища дає можливість не тільки більш повно охарактеризувати збудника вірусної природи, але і прогнозувати появу та розвиток вірусних хвороб (Поліщук, 2001).
В основу відомих на сьогодні засобів боротьби з фітовірусними інфекціями покладені рання діагностика та прогнозування розповсюдження вірусів рослин, які передаються за допомогою векторів, а саме членистоногих та нематод (Можаева, 2003; Олейник, 1968; Юхименко, 2000). Відомо, що віруси рослин, при потраплянні з рослинними рештками у грунт, здатні тривалий час зберігати свою інфекційність. В подальшому ці віруси можуть інфікувати сприйнятливі рослини, як за допомогою різних переносників так і без їх участі (Шпаар, 1995). Постає нагальна потреба у своєчасному виявлені резервуарів вірусних інфекцій в агроценозах, а також у дослідженнях можливих шляхів розповсюдження фітовірусів через грунт (Будзанівська, 1998; Walsh, 1998).
Поява в останні десятиріччя нових діагностичних методів для визначення наявності фітовірусів, таких як імуноферментний аналіз, полімеразна ланцюгова реакція та інші, дали змогу на новому рівні вивчати передачу вірусів, особливо за допомогою насіння. Відомо, що збереження вірусу в інфікованому насінні є надійним способом його виживання, оскільки насіння слугує лінкером між посівними сезонами. Це особливо важливо для вірусів, які мають вузьке коло рослин-хазяїв, а також для вірусів, які не передаються векторами, наприклад, для вірусу штрихуватої мозаїки ячменю (Mink, 1993). Тому для боротьби і обмеження розповсюдження ВШМЯ дуже важливо проводити тестування посівного, а особливо селекційного матеріалу.
Таким чином, маючи досить грунтовну теоретичну базу, перспективним напрямком є створення правильної стратегії і тактики боротьби з вірусними хворобами та вірусами зокрема – тестування посівного, а особливо селекційного матеріалу, своєчасна діагностика хвороби, цілеспрямована боротьба з резервантами та комахами-переносниками, дотримання агротехнічних норм та запровадження стійких сортів (Міщенко, 2004).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ВІРУСІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В АГРОЦЕНОЗАХ України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок