Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОБАРОКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

НЕОБАРОКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
НЕОБАРОКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,71 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка
ЮРЧУК Олена Олександрівна
УДК 82-32(477)
НЕОБАРОКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор філологічних наук, професор
БІЛОУС Петро Васильович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
КОВАЛІВ Юрій Іванович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури;
- кандидат філологічних наук, доцент
БОРИСЕНКО Катерина Григорівна,
Київський міський педагогічний університет ім. Б.Д. Грінченка,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури
і методики навчання.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “13” червня 2007 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул.М.Грушевського,4).
Автореферат розісланий “8” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українське літературне бароко, виникнувши у складний період розвитку українського суспільства, увібравши у себе світогляд, сформований під впливом цієї доби, запропонувало мистецький варіант реагування на час зламу, який знайшов своє вираження у пізніші за часом етапи розвитку української літератури. Проблема вивчення таких типологічних сходжень між віддаленими за часом мистецькими явищами в сучасному українському літературознавстві поставлена, але ще не достатньо вивчена. Таку ситуацію можна пояснити рядом причин, серед яких, на нашу думку, основними є дві: по-перше, саме бароко, яке лягло в основу модифікованих повторів, тривалий час залишалося осторонь ґрунтовних досліджень, по-друге, до сьогодні не вироблено теоретичного дискурсу, за допомогою якого можна було б пояснити виникнення необарокових тенденцій.
Українська література бурхливого ХХ ст. – чи не найпридатніше поле для виявлення, дослідження та наукового осмислення необарокових тенденцій, які функціонували в яскравому стильовому спектрі цього часу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі української літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка у рамках комплексної теми “Історична поетика української літератури”. Тема роботи затверджена на засіданні Бюро Наукової ради НАН України з проблеми “Класична спадщина та сучасна художня література” при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (витяг з протоколу № 2 від 25.05.2004 року).
Мета роботи полягає у виявленні та науковому аналізі необарокових тенденцій в українській літературі ХХ ст. Для досягнення цієї мети необхідно вирішити такі завдання:
- обґрунтувати поняття “необарокові тенденції”;
- актуалізувати характерні риси українського літературного бароко;
- виявити необарокові тенденції в українському модернізмі;
- з’ясувати місце необарокових тенденцій у таких літературних явищах, як авангардизм, “шістдесятництво”;
- визначити необарокові риси літературного процесу кін. ХХ ст.
Об’єкт дослідження – поезія, проза, драматургія ХХ ст., де виявлено необарокові тенденції на світоглядному, культурологічному, естетичному рівнях.
Предметом дослідження є феномен художньої неповторності барокової моделі зображення дійсності у різноманітних історичних обставинах та культурних ситуаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕОБАРОКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок