Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРНО-РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІРИНИ МОЛОСТОВОЇ

ОПЕРНО-РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІРИНИ МОЛОСТОВОЇ

Назва:
ОПЕРНО-РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІРИНИ МОЛОСТОВОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,61 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СОЛОВ”ЯНЕНКО Анатолій Анатолійович
УДК 792.54 (477)
ОПЕРНО-РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
ІРИНИ МОЛОСТОВОЇ
Спеціальність 17.00.01 – Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв,
Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Безклубенко Сергій Данилович,
Київський національний університет культури і мистецтв,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Терещенко Алла Костянтинівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М. Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат мистецтвознавства
Коломієць Ростислав Григорович,
Академія мистецтв України,
вчений секретар театрального відділення
Провідна установа: Київський національний університет театру, кіно
і телебачення ім. І. Карпенка – Карого
Захист відбудеться 11 березня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 10 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В осмисленні сучасного оперного мистецтва все чіткіше простежується розуміння ролі режисера як організатора театрального колективу, ідейного і художнього творця вистави, автора її загальної концепції та сценічного втілення. Мистецтво оперної режисури – один з найскладніших видів музично-театрального мистецтва. Вагомий внесок у його розвиток у ХХ ст. здійснили талановиті українські режисери В. Блаватський, В. Манзій, М. Смолич, М. Стефанович. Гідне місце у цьому ряду посідає народна артистка України, професор І.О. Молостова (1929-1999).
Ірина Олександрівна Молостова здобула освіту у Державному інституті театрального мистецтва імені А. Луначарського в Москві. Після його закінчення (1952) працювала в Київському російському академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки, де вистави молодого режисера вирізнялися особливою музикальністю і яскравою театральністю. Згодом (1958) І. Молостову було запрошено до київської опери. Тут побачили світ її кращі постановки українських, російських та західноєвропейських опер: “Казка про загублений час” Ю. Рожавської, “На русалчин Великдень” М. Леонтовича, “Милана” Г. Майбороди, “Євгеній Онєгін” та “Мазепа” П.Чайковського, “Хованщина” М.Мусоргського, “Царева наречена” М.Римського-Корсакова, “Катерина Ізмайлова” Д.Шостаковича “Чіо-Чіо-сан” та “Богема” Дж.Пуччіні, “Ріголетто” Дж.Верді.
З 1992 р. І. Молостова плідно співпрацювала з Маріїнським театром (Санкт-Петербург), де здійснила постановки опер “Псковитянка” М. Римського-Корсакова (1992), “Мазепа” П.Чайковського (1996), обох редакцій опери Д.Шостаковича “Катерина Ізмайлова” та “Леді Макбет Мценського повіту”. З цими виставами Маріїнський театр гастролював у багатьох країнах світу (Іспанія, Франція, Італія, Німеччина, Швейцарія, Румунія, Фінляндія, Португалія, Югославія, Польща, Ізраїль, Японія).
Високий рівень режисерської майстерності І.О.Молостової було відзначено у численних рецензіях вітчизняних та іноземних критиків. Окремі епізоди її творчої біографії висвітлено в монографіях мистецтвознавців, наукових статтях, спогадах колег. Однак, окремого дослідження, присвяченого режисерській діяльності І.О.Молостової, її внеску у розвиток оперної режисури на сьогоднішній день не існує. Саме цим зумовлений вибір теми дисертаційного дослідження „Оперно-режисерська діяльність Ірини Молостової”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана дисертаційна робота є складовою цільової комплексної програми наукових досліджень Київського національного університету культури і мистецтв, зокрема плану наукової роботи кафедри теорії та історії культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПЕРНО-РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ІРИНИ МОЛОСТОВОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок