Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
ЧИЖЕВСЬКА МАРИНА БОРИСІВНА
УДК 336.747.5+339.564:339.565(477)
ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРАХУНКІВ
ЗА ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ
ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ УКРАЇНИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському університеті споживчої кооперації України Укоопспілки.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, професор
Косаріна Валентина Петрівна,
Полтавський університет споживчої кооперації України Укоопспілки, перший проректор.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Національний банк України, заступник керівника Апарату – Керівник експертно-аналітичного центру з питань грошово -
кредитної політики Ради НБУ;
кандидат економічних наук
Боришкевич Олена Володимирівна,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, старший викладач кафедри банківської справи.
Провідна установа Українська академія банківської справи НБУ кафедра фінансів, м.Суми.
 
Захист відбудеться “30 ”січня 2003 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ–11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ–11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “30” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Процеси ринкової трансформації в Україні, активність зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних суб’єктів господарювання, їх вихід на міжнародні ринки товарів й послуг потребують подальшого вдосконалення законодавчої бази та організаційного забезпечення розрахунків за експортно-імпортними операціями, підвищення ефективності їх здійснення.
Актуальність теми. Міжнародна торгівля є прибутковим, але складним видом діяльності з підвищеним ризиком, що потребує спеціальних, систематизованих знань. Продавці і покупці, які беруть участь в експортно-імпортних операціях, мають різні інтереси, у тому числі з питань вибору форм, методів і визначення умов розрахунків. Від правильного їх вибору та застосування, залежать швидкість і гарантія оплати, розмір витрат, пов’язаних із здійсненням розрахунків, запобігання збитків.
Питання еволюційної трансформації грошей, їх функцій та науково обґрунтовані рекомендації щодо ефективності застосування безготівкових розрахунків містяться в працях А. Авакова, Г. Гаєвого, А. Гриценка, В. Захарова, А. Івасенко, В. Кузнєцова, О Левандівського, В. Мазуріна, А. Мороза, Л. Ніколаєвої, Л. Рибіної, М. Савлука. Процеси використання методів платежів і форм розрахунків за експортно-імпортними операціями висвітлюються у роботах О. Боришкевич, І. Жиглея, Г. Кірейцева, А. Кредісова, Л. Красавіної, Л. Новоселова, В. Суторміної, А. Філіпенка та інших учених-економістів.
Дослідження проблеми впливу ризиків на міжнародні розрахунки та управління ризиками в платіжних системах практично тільки розпочалися. Окремі її аспекти розглянуті в роботах В. Гейця, А. Єпіфанова, В. Кравця, В. Міщенка, С. Науменкової, І. Новака, А. Савченка, В. Страхарчука, С. Цокола, В. Ющенка.
Разом з тим проблеми вибору ефективних форм і методів організації розрахунків за експортно-імпортними операціями розглядають здебільшого відокремлено, а оцінка впливу методів платежів і форм розрахунків на фінансовий стан господарюючих суб’єктів під час здійснення експортно-імпортних операцій не були предметом наукового дослідження. Комплексний інтегрований підхід до цього питання не набув достатнього теоретичного та методологічного обґрунтування. Існує необхідність конкретизації суті організації розрахунків за експортно-імпортними операціями, економічного обґрунтування вибору методів платежів і форм розрахунків, розробки методичних підходів щодо оцінки впливу структури міжнародних трансакцій на фінансовий стан господарюючих суб’єктів, вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду з цих питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок