Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ПЕДАГОГІЧНИХ КЛАСАХ

ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ПЕДАГОГІЧНИХ КЛАСАХ

Назва:
ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ПЕДАГОГІЧНИХ КЛАСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
БЛАГОДАРЕНКО Людмила Юріївна
УДК 373.5.016:53
ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ
ФІЗИКИ В ПЕДАГОГІЧНИХ КЛАСАХ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
КИЇВ 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, професор
Грищенко Геннадій Панасович,
Національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри теоретичної і експериментальної фізики та астрономії.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Мартинюк Михайло Тадейович
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
завідувач кафедри загальної фізики та методики викладання фізики
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Костюкевич Дмитро Якович
Інститут педагогіки, старший науковий співробітник лабораторії математичної і фізичної освіти,
Провідна установа: Кам’янець-Подільський державний університет кафедра методики викладання фізики і дисциплін технологічної освітньої галузі,
м. Кам’янець-Подільський
Захист відбудеться “ 28 ” жовтня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “ 26” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У розвитку освіти на кожному історичному етапі відбиваються проблеми суспільства, а тому освітні системи повинні враховувати як інтенсивність, так і потреби життя людини. Разом з тим, освіта має тенденцію до відставання від інноваційних процесів у суспільстві і на сучасному етапі не гарантує створення достатніх умов для розвитку кожного учня, формування нового мислення, нового бачення змісту життя. Тому одним з важливих напрямків реформування освіти в Україні є створення передумов для формування освіченої, творчої особистості, становлення її морального і фізичного здоров’я, виховання громадянина демократичного суспільства. На цьому наголошується в Національній доктрині розвитку освіти, Законі України „Про загальну середню освіту”, Постанові Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. №1717 „Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”, Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), Концепції профільного навчання в старшій загальноосвітній школі. У названих документах закладено нові підходи до організації освіти в загальноосвітній школі та визначено стратегію реформування освітньої галузі найближчим часом.
Основною ознакою традиційного навчання є знаннєво-орієнтований підхід до визначення мети освіти: отримання учнями певних наукових знань, а також вмінь і навичок, необхідних для практичної життєдіяльності, орієнтації в світі явищ і процесів. При такому підході знання є абсолютною цінністю і заступають собою самого учня. Це приводить до ідеологізації і регламентації наукового ядра знань, орієнтації змісту освіти на середнього учня та інших негативних наслідків.
Проблеми навчання учнів педагогічних класів фізико-математичного профілю фізики зумовлені тим, що сучасна школа відчуває потребу в педагогічних кадрах нової формації, освічених і соціально підготовлених вчителях. Однак, готовність вчителя до професійної діяльності забезпечується не лише завдяки засвоєнню ним фундаментальних знань і професійних умінь, а й сформованістю, зрілістю соціально і професійно значущих якостей особистості. Це означає, що кожного випускника педагогічного класу потрібно виховувати як активну і відповідальну особистість, здатну до осмислення оточуючого світу, до його перетворення, яка має позитивне ставлення до праці, стратегію особистого життя і є прихильною до гуманістичних цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ПЕДАГОГІЧНИХ КЛАСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок