Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
НАБОКА ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 336.763 (477)
РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ
ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Бабич Володимир Петрович, Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, завідуючий кафедрою економіки і менеджменту.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович - завідувач кафедри організації виробництва та управління персоналом Національного політехнічного університету “ХПІ”, м.Харків
 
-
кандидат економічних наук, доцент
Давидов Олександр Іванович – доцент кафедри фінансів та кредиту Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, м. Харків
Провідна установа - Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту, м. Харків
Захист відбудеться “5” травня 2001 року о 1700 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4, ауд. V - 67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, майдан Свободи, 4, Центральна наукова бібліотека.
Автореферат розісланий “5” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціонування української економіки в умовах ринкових відносин неможливе без розвиненого і стійкого фондового ринку. Для стабілізації фінансового становища в зв'язку з обмеженістю фінансових ресурсів в країні необхідно забезпечити розширене відтворення шляхом залучення і “переливу” капіталу за допомогою цінних паперів. Завдяки цим фінансовим інструментам відбувається перерозподіл вільних коштів між різними сферами, галузями економіки на користь перспективних виробництв і видів діяльності. Ринок цінних паперів, таким чином, сприяє формуванню ефективної, динамічної економіки; ступінь його розвитку є індикатором лібералізації економіки і успішного проведення ринкових реформ.
В Україні цінні папери грають особливу роль не тільки в розвитку ринкових методів господарювання, але й, насамперед, в їх відновленні шляхом реформування державної власності, прискорення процесу приватизації шляхом акціонування підприємств. Тим самим цінні папери посилюють стійкість ринкових механізмів в українській економіці, сприяють зміцненню економічної системи загалом.
Фондовий ринок будь-якої країни завжди виступає як барометр суспільного виробництва. Він дуже чутливо, тонко і швидко реагує на всі зміни у виробництві, торгівлі і кон'юнктурі ринку. Існує певна закономірність: курси цінних паперів завжди падають напередодні і, звичайно, під час економічної кризи. Тобто криза завжди починається не з виробництва, а з фінансового (в тому числі фондового) ринку.
Фондовий ринок є вищою формою розвитку товарно-грошових відносин. При гармонійному розвитку, розвиненій інфраструктурі, налагодженому правовому забезпеченні механізмів захисту інтересів всіх учасників ринку інвесторів, емітентів, посередників, ринок цінних паперів є могутнім прискорювачем економічного розвитку країни.
Становлення фондового ринку України вимагає одночасного формування і удосконалення системи регулювання і контролю за процесами, що виникають на ньому. Це зумовлене складністю, мінливістю даного ринку, наявністю великої кількості професійних і непрофесійних учасників, значними обсягами різноманітних операцій. Вказані і цілий ряд інших чинників потенційно створюють можливість зловживань на фондовому ринку, внаслідок яких страждають інтереси широкого кола інвесторів, падає їх довіра до ринку і, як наслідок, падає його ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок