Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ СИСТЕМИ АЕРОДРОМНИХ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ ВОГНІВ У ПРОЦЕСІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ СИСТЕМИ АЕРОДРОМНИХ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ ВОГНІВ У ПРОЦЕСІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Назва:
ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ СИСТЕМИ АЕРОДРОМНИХ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ ВОГНІВ У ПРОЦЕСІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківська державна академія міського господарства
Степура Володимир Ілліч
УДК 656.71.057:629.735.083.02/.03.004.58(043.3)
ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ СИСТЕМИ АЕРОДРОМНИХ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ ВОГНІВ У ПРОЦЕСІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Спеціальність 05.09.07 ? світлотехніка і джерела світла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі електротехніки і світлотехніки Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Зеленков Іван Аврамович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри електротехніки і світлотехніки.
Офіційні опоненти : доктор фізико-математичних наук, професор
Рой Віктор Федорович,
Харківська державна академія міського господарства,
професор кафедри електропостачання міст, м. Харків
кандидат технічних наук, доцент
Кожушко Григорій Мефодійович
директор ТОВ "Завод газорозрядних ламп",
м. Полтава.
Провідна установа: Харківський державний науково-дослідний
Інститут метрології Державного комітету України з технічного регулювання та споживчої політики, м. Харків.
Захист відбудеться " 11 " грудня 2003 р. о "1430" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Харківській державній академії міського господарства за адресою: 61002, Україна, м. Харків, вул. Революції, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХДАМГ за адресою:
61002, Україна, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий " 7 " листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світлосигнальні системи аеродрому призначені забезпечувати безпеку посадки та зльоту вдень і ніччю при простих і складних метеоумовах на етапі візуального пілотування. Відповідно до цього, додержання працездатного технічного стану світлосигнального обладнання є одним із факторів, що визначають умови безпечної експлуатації повітряного транспорту. Термін експлуатації системи аеродромних світлосигнальних вогнів (САСВ) досить значний (перевищує 10 років), за цей час світлотехнічні параметри обладнання погіршуються й можуть вийти за межі нормованих значень. Перелік періодичних планових (і спеціальних) перевірок світлотехнічного обладнання, перелік та значення світлотехнічних параметрів, що підлягають контролю, регламентуються відповідними нормативно-технічними документами (НТД) та інструкцією з експлуатації, розробленою виробниками.
Нормативними документами цивільної авіації (ЦА) нормуються такі світлотехнічні параметри аеродромних вогнів: сила світла, кути розсіювання світлового пучка, координати колірності випромінювання.
Аналіз вітчизняної і закордонної літератури, НТД ЦА України, країн СНД, стандартів і рекомендацій ІКАО - Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО – International Civil Aviation Organization) вказує на необхідність контролю рівня світлотехнічних параметрів аеродромних вогнів під час експлуатації і, водночас, вказує на повну відсутність відповідних методик, придатних до використання у процесі експлуатації. Існуючі методики орієнтовані на проведення контрольних вимірювань і випробувань в умовах спеціалізованих лабораторій, що в умовах експлуатації непридатно, так як це пов'язано з демонтажем світлосигнального обладнання, або ж результати дослідження мають якісний характер і низьку інформативність (методика льотної перевірки САСВ).
У той же час у сертифікаційних вимогах до обладнання аеродромів нормуються чисельні значення світлотехнічних параметрів, при яких гарантується необхідний рівень безпеки польотів повітряних кораблів (ПК). А в нормах придатності до експлуатації аеродромів та рекомендаціях ІКАО формулюється критерій відмови аеродромного світлосигнального вогню – зниження сили світла понад два рази.
Цей факт переконливо свідчить про актуальність проблеми розробки методик технічного діагностування стану світлосигнальної системи аеродрому у процесі експлуатації.
Для вирішення проблеми проектування вітчизняних САСВ, сертифікації імпортних САСВ і тих, що перебувають в експлуатації, необхідно мати методики визначення світлотехнічних параметрів аеродромних вогнів у натурно-польових умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ СИСТЕМИ АЕРОДРОМНИХ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ ВОГНІВ У ПРОЦЕСІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок