Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАСОВІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СУБ'ЄКТІВ З СОМАТИЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ

ЧАСОВІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СУБ'ЄКТІВ З СОМАТИЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ

Назва:
ЧАСОВІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СУБ'ЄКТІВ З СОМАТИЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І. МЕЧНИКОВА
БОНДАРЕВИЧ Світлана Майславівна
УДК 59.938.3:159.923.31:616.61:611.9(043.3)
ЧАСОВІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СУБ'ЄКТІВ З СОМАТИЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ
19.00.01 – загальна психологія,
історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Цуканов Борис Йосипович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
завідувач кафедри диференціальної та експериментальної
психології.
Академік УАН, доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
завідувач кафедри диференціальної та експериментальної
психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Шинкарюк Анатолій Іванович,
Кам'янець-Подільський національний університет,
завідувач кафедри загальної та практичної психології.
доктор філософських наук, професор
Єршова-Бабенко Ірина Вікторівна,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри філософії і психології
Захист відбудеться “ 7 ” липня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.07 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “ 7 ” червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради -- --Л.Н. Акімова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Психологічна диференціація індивідуальних психологічних властивостей людини показує, що ознаки соматичних розладів повністю узгоджені з ними й, відповідно, можуть бути досить прогнозовані й визначені відповідно до типологічних груп, а також залежні від індивідуального (власного) біологічного часу (В.І. Вернадський, 1985; Д.Г. Елькін, 1965; В.П. Лісенкова, 1968; В.М. Русалов, 1989; Б.Й. Цуканов, 2000 та ін.).
Залежність індивідуально-типологічних особливостей людини від часових параметрів (часових характеристик, фактора часу, одиниці часу), а також їх співвідношення є міждисциплінарною проблемою, і тому вивчається рядом наук: філософією, психологією, медициною, біологією, фізіологією (Ф. Александер, 1989; Ф. Данбар, 1980; Г.С. Васильченко, 1997; В.В. Ніколаєва, 1988; С.Д. Максименко, 2000; Л.Ф. Бурлачук 2003; В.Н. М'ясищев, 2004; та ін.). Окремі аспекти проблеми вивчалися й відображені в дослідженнях Г.Ю. Айзенка (2002); Т.П. Вісковатової (2002); І.В. Єршової-Бабенко (2000) та ін.
Застосування у практичній діяльності знань про систему взаємозалежностей та їх співвідношення між індивідуально-типологічними особливостями суб’єктів, часовими характеристиками, фактором часу, одиницею часу у суб'єктів, що страждають соматичними порушеннями, мають принципове значення при проведенні цілеспрямованого психолого-соматичного впливу, у розробці своєчасного прогнозування розладу.
Як показав аналіз наукової літератури з проблеми дослідження, вивчення взаємозв’язку і взаємозалежності соматичних порушень, на прикладі порушень урологічного профілю, з урахуванням індивідуально-типологічних особливостей особистості, від часових параметрів (часових характеристик, фактора часу й одиниці часу), а також їх співвідношення, залишилося поза увагою вчених.
Необхідність її вивчення зумовлена не тільки психологічним, але й соціальним значенням, оскільки дозволяє вирішити одне із завдань сучасного суспільства, пов'язане зі зміцненням здоров'я нації, у першу чергу, її працездатної частини. Це дозволяє відповідально вирішувати соціально-економічні питання, що постають перед молодою державою Україна. Все сказане визначило вибір теми даного дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЧАСОВІ ПАРАМЕТРИ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СУБ'ЄКТІВ З СОМАТИЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок