Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

Назва:
РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
АКАДЕМІя ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих
лещенко ірина тимофіївна
УДК 004.85:377/378 (470+571)
РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
13.00.01 ? „Загальна педагогіка та історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ ? 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, МОН України, м. Черкаси.
Науковий керівникт – доктор педагогічних наук, професор Кузьмінський Анатолій Іванович, професор кафедри педагогіки вищої школи, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Матвієнко Ольга Василівна, професор кафедри педагогіки Київського національного лінгвістичного університету;
кандидат педагогічних наук, доцент Кадемія Майя Юхимівна, доцент кафедри інформаційних технологій в освіті Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Захист дисертації відбудеться 25 червня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 24 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С. В. Лапаєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Реалії постіндустріального суспільства, процеси глобалізації, інформатизації, інтеграції різних країн у світову спільноту, розширення меж Європейського Союзу спонукають держави до перебудови і модернізації освітніх систем, до пошуку інноваційних освітніх моделей, методів, форм і технологій навчання. У сучасному динамічному світі завдяки появі мережі Інтернет, поширенню нових інформаційних і технічних засобів донесення навчального матеріалу до тих, хто навчається, використання нових засобів зв’язку в навчальних закладах різних типів склалися передумови для застосування дистанційної освіти, що ґрунтується на педагогічних, інформаційних, телекомунікаційних технологіях і є ефективним способом забезпечення розвитку людини, її соціальної та професійної мобільності впродовж життя, успішної адаптації до вимог мінливого сучасного суспільства.
Дистанційну освіту активно впроваджують у багатьох країнах світу (США, Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Японія та ін.), набуває вона широкого застосування і на теренах СНД, зокрема в Російській Федерації, розвивається і в Україні.
В організацію наукових досліджень і впровадження в педагогічну практику ідей дистанційної освіти в Російській Федерації значний внесок зробили О.О. Андреєв, А.М. Бершадський, Т.П. Вороніна, В.П. Кашицин, В.І. Солдаткін, В.П. Тихомиров та інші. Увагу вчених привертають проблеми забезпечення якості дистанційного навчання (Ю.Л. Деражне); використання можливостей Інтернету в освіті (Є.С. Полат, І.Г. Захарова, В.П. Попов); особливості спілкування „педагог – студент” у процесі дистанційного навчання (В.Р. Баженова, П.А. Марков). Наукове обґрунтування принципів дистанційної освіти здійснено на основі й під впливом досліджень з проблем освіти дорослих (Д.Д. Аветисян, С.І. Зінов’єв, А.Д. Іванніков, І.С. Мелюхін). Формуванню теоретичних основ дистанційної освіти сприяють наукові студії з додаткової професійної освіти (Д.Б. Григорович, О.Л. Ємельянова, В.П. Кулагін, Д.Ю. Райчук та ін.). Дослідження російських учених А.В. Густиря, В.П. Дьомкіна, В.І. Овсянникова, Є.Г. Скребицького, А.В. Хуторського стали основою розробки нормативних документів і федеральних програм з дистанційної освіти, забезпечивши їх високу якість.
Аналіз нормативних документів та наукових джерел свідчить, що завдання, пов’язані з розробкою та впровадженням новітніх інформаційних технологій в освітню галузь в Україні перебувають у центрі уваги органів влади, науково-педагогічної громадськості, навчальних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок