Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЄС У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЄС У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЄС У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БРАЙЧЕВСЬКИЙ Юліан Сергійович
УДК 911.3:339.9(4)
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЄС У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ
(СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Яценко Борис Павлович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, професор кафедри
країнознавства та туризму.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Балабанов Геннадій Васильович,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри країнознавства;
кандидат географічних наук, доцент
Корчун Валентина Степанівна,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач кафедри міжнародних
економічних відносин.
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і
науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 26 лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: Київ – ДСП – 680, пр-т Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 23 січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Структурні суспільно-економічні перетворення, що відбуваються в Україні, супроводжуються укріпленням зовнішньополітичного та зовнішньоекономічного курсу України в напрямку до зближення та подальшої інтеграції у європейські та євроатлантичні структури. Ключовим елементом зовнішньоекономічної орієнтації України виступає інтенсифікація господарської взаємодії з Європейським Союзом (ЄС) та наступна інтеграція до економічного простору, що формується в межах об’єднання.
Враховуючи різницю масштабу господарських комплексів ЄС та України, а також той факт, що український господарський, у тому числі і зовнішньоекономічний, комплекс перебуває у стадії реструктуризації та становлення, важливим завданням, що стоїть перед науковцями, є визначення об’єктивних передумов та закономірностей формування зовнішньоекономічних відносин ЄС, що мають стати основою при обґрунтуванні та розробці методів приведення зовнішньоекономічного комплексу (ЗЕК) України у відповідність до сучасних реалій міжнародного обміну товарами, послугами та капіталом. Цим зумовлюється актуальність обраної теми та її практична значимість на сучасному етапі розвитку української держави.
Суспільно-географічний аспект зазначеної проблематики проявляється в закономірностях та формах участі економічного простору ЄС, що відомий також як Єдиний європейський ринок (ЄЄР), у міжнародному поділі праці (МПП) та, ширше, у світовому господарстві. Методика суспільно-географічного дослідження міжнародного інтеграційного утворення рівня ЄС, як єдиної господарської системи, розроблена ще недостатньо. Зокрема, невирішеними лишаються питання щодо визначення рівня системності інтеграційних господарських утворень, у тому числі і ЄС, а також підходи до вивчення функціонування таких систем у світовому господарстві. Це і обумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження тісно пов’язаний із загальним спрямуванням науково-дослідної роботи кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка з вивчення регіональних угруповань у світовому господарстві. Тематика даного дослідження є частиною колективної розробки кафедри на тему “Світове господарство в умовах глобалізації” і пов’язана з науковою темою “Методичні засади розробки основ регіонального природокористування в Україні” (номер державної реєстрації 05БФ050-01 ДП-3).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЄС У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ (СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок