Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> На правах рукопису Попадюк Ігор Васильович Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі

На правах рукопису Попадюк Ігор Васильович Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі

Назва:
На правах рукопису Попадюк Ігор Васильович Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,62 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет
імені Івана Франка
УДК 551.24(477.75)
На правах рукопису
Попадюк Ігор Васильович
Геодинаміка Чорноморського регіону
на альпійському етапі
Спеціальність 04.00.01 – загальна та регіональна геологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту Державного комітету природних ресурсів України.
Наукові керівники:
Глушко Василь Васильович – доктор геол.-мін. наук, член-кореспондент НАН України, професор;
Круглов Станіслав Сергійович – доктор геол.-мін. наук, провідний науковий співробітник Львівського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту.
Офіційні опоненти:
Ступка Орест Степанович – доктор геол.-мін. наук, завідувач відділу Інституту геології і геохімія горючих копалин НАН України та НАК „Нафтогаз України” (м. Львів);
Самсонов Віктор Йосипович – кандидат геол.-мін. наук, керівник регіональних геолого-геофізичних тематичних робіт Причорноморської Державної регіональної геологічної партії Державного комітету природних ресурсів України (м. Одеса).
Провідна установа – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України (м. Івано-Франківськ).
Захист відбудеться 10.06.2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.04 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, ауд. 219.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 07.05.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геол.-мін. наук Є.М. Сливко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ресурси нафти та газу стратегічно важливого для України Чорноморського регіону освоєні частково на суходолі, на північно-західному шельфі Чорного та в акваторії Азовського морів. Перспектива освоєння цих ресурсів у глибоководній частині Чорного моря, де кошти проведення пошуково-розвідувальних робіт вищі, ніж на шельфі, висуває особливі вимоги до достовірності регіональних літолого-фаціальних, структурно-тектонічних та геодинамічних моделей, оскільки ці побудови вирішальною мірою впливають на оцінку нафтогазових ресурсів, позначаються на виборі напрямків пошуково-розвідувальних робіт та їх ефективності.
Серед дослідників Чорноморського регіону немає одностайності у вирішенні ключових питань його геодинамічної еволюції, – по-різному трактується і час, і механізм утворення як самої Чорноморської западини, так і регіональних структурно-тектонічних елементів її суходільного облямування. Розбіжними є не тільки погляди представників різних підходів, класичного (з позиції теорії геосинкліналей) та посткласичного (з позицій тектоніки плит, гіпотези пульсацій, плюмтектоніки), але і різних шкіл в рамках цих підходів. Ця обставина породжує невизначеність інтерпретації геологічної будови окремих структурно-тектонічних зон, механізму утворення пасток та пов’язаних з ними покладів вуглеводнів, а, отже, призводить до зростання геологічних ризиків освоєння ресурсів вуглеводневої сировини та негативно позначається на ефективності пошуково-розвідувальних робіт. Розробка геодинамічної моделі регіону, що враховує нові геолого-геофізичні дані та нові концептуальні підходи до інтерпретації геодинаміки як самої Чорноморської западини, так і її суходільного облямування на теренах України, Румунії, Болгарії, Туреччини, Грузії, Росії є, таким чином, актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі регіональної геології Львівського відділення Українського геологорозвідувального інституту Міністерства екології та природних ресурсів України (на даний час Державного комітету природних ресурсів України) в процесі науково-дослідних робіт за держбюджетними темами “Виконати літолого-стратиграфічні та геохімічні дослідження перспективних комплексів фанерозою заходу та півдня України з метою уточнення напрямків геологорозвідувальних робіт на нафту і газ” (номер держреєстрації 0198U001383), “Виконати літолого-стратиграфічні дослідження палеозою, мезозою, міоцену заходу України та майкопського комплексу Причорномор’я та Криму з метою підвищення достовірності геологічних побудов та оцінки прогнозних ресурсів вуглеводнів” (номер держреєстрації 0100U002630), відповідальним виконавцем котрих був здобувач, та „Складання та підготовка до видання Тектонічної карти України масштабу 1:1000 ” (номер держреєстрації 0101U004680).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: На правах рукопису Попадюк Ігор Васильович Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок