Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ

ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет
"Львівська політехніка"
УДК 338.012: 658.29
Данилович Марта Львівна
ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
НА ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво,
менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ПОПЛАВСЬКА ЖАННА ВАСИЛІВНА,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри теоретичної економіки та економіки
України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
МАРТИНЕНКО МИКОЛА МЕФОДІЙОВИЧ,
Київський економічний інститут менеджменту,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
МІЗЮК БОГДАН МИХАЙЛОВИЧ,
Львівська комерційна академія,
декан факультету менеджменту
Провідна установа Одеський державний політехнічний університет,
кафедра менеджменту, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса
Захист відбудеться "_18" квітня____ 2001 р. о _15__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12, IV корпус, ауд. 301-Б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий "_14__"_березня_____2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пащенко І.Н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливою умовою успішного здійснення економічних реформ в Україні є вдосконалення управління виробничо-господарською діяльністю підприємств, впровадження сучасних досягнень менеджменту, зокрема стратегічного управління, яке на сьогоднішній день на вітчизняних підприємствах переживає стадію зародження. Швидкість і характер змін в економіці України змусили як економістів-теоретиків, так і практиків звернутися до концепції стратегічного управління, яке вже майже три десятиріччя дає успішні результати у провідних компаніях США і Західної Європи.
Необхідність вироблення довготермінової стратегії розвитку безпосередньо на рівні підприємства є новим явищем, оскільки воно отримало майже повну свободу не тільки щодо формування своєї організаційної структури, а й вибору цілей і засобів їх досягнення, тобто стикається з реальною проблемою побудови ефективного, але й водночас економічного апарату управління. Впровадження висновків, пропозицій та практичних рекомендацій щодо розвитку концепції стратегічного мислення та процесу прийняття стратегічних управлінських рішень дозволяє підвищити результативність і прибутковість підприємств в умовах нестабільної економічної ситуації.
У процесі розвитку економічної науки зарубіжними фахівцями створені різні школи стратегічного управління, що відображено в працях І.Ансоффа, Р.Акоффа, К.Боумена, Х.Віссеми, Р.Девіда, С.О'Доннела, Дж.Джонса, Б.Карлофа, У.Кінга, Д.Кліланда, Г.Кунца, Г.Мінцберга, М.Портера, Г.Саймона, А.Стрікленда, А.Томпсона, С.Хілла, О.Віханського, В.Ефремова, Р.Фатхутдинова та інших, а також в роботах українських науковців - О.Білоуса, С.Валуєва, О.Кузьміна, М.Мартиненка, М.Мізюка, С.Оборської, В.Рогача, М.Павловського, Ж.Поплавської, Ф.Хміля, Ю.Черняка, З.Шершньової та інших. Однак, механізм прийняття стратегічних управлінських рішень ще недостатньо розроблений і неоднозначно трактується у науковій літературі.
У науці управління останніх років чітко намітилися дві основні тенденції: перенесення центру уваги вищого керівництва на зовнішнє середовище з тим, щоб своєчасно реагувати на зміни, які відбуваються в ньому та розподіл функцій керівників на рівні виробництва і на вищому управлінському рівні. Для стратегічного менеджменту характерним є пошук нових можливостей пристосування до змін в оточенні, досягнення динамічного балансу з ним і, як наслідок, створення довготермінової концепції саморозвитку підприємства, в якій основний акцент зроблено на людський фактор як активний і вирішальний елемент у формуванні ефективного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок