Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ДОМАШНІХ НАСТАВНИКІВ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ Х1Х СТОЛІТТЯ

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ДОМАШНІХ НАСТАВНИКІВ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ Х1Х СТОЛІТТЯ

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ДОМАШНІХ НАСТАВНИКІВ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ Х1Х СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г. С. СКОВОРОДИ
КОРХ-ЧЕРБА Оксана Володимирівна
УДК 37.018.1
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ДОМАШНІХ НАСТАВНИКІВ В УКРАЇНІ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ Х1Х СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному
університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди, завідувач
кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри педагогічної майстерності;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шпак Валентина Павлівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г. Короленка,
докторант кафедри педагогіки.
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться ”29” _вересня__ 2005 року о 10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою 61168, м. Харків, вул. Блюхера 2, ауд. №215-В.
Автореферат розіслано „25” _серпня2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гриньова В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розбудова демократичної, незалежної держави спричинила відродження та розвиток “інституції домашнього наставника”. Саме домашній наставник дозволяє забезпечити особистісно-орієнтований підхід у вихованні й навчанні дітей, саморух і самовдосконалення особистості. Особливу роль домашня освіта відіграє також і у відродженні національної культури, розвитку й становленні українських традицій елітного навчання і виховання, зокрема, у формуванні в підростаючого покоління нового світогляду ідентичності та належності до українського народу, патріотичних почуттів до рідного краю і родини.
Про необхідність відродження домашньої освіти, право громадян на здобуття освіти в домашніх умовах, відповідальність батьків за розвиток дитини як особистості та забезпечення її повноцінною домашньою освітою відповідно до вимог її змісту, рівня та обсягу зазначено і в Законі України „Про освіту” Законодавство України про освіту (станом на 01.08.03 р.). - ст.3, 59. – Х.:Аспекс+, 2003. – с.2-29.. Тому в умовах сьогодення назріла потреба в підготовці сучасних кваліфікованих домашніх педагогів.
Одним із шляхів вирішення вказаної проблеми є опанування історико-педагогічного досвіду, в якому зосереджено цінні результати науково-методичних пошуків вітчизняних педагогів, громадських діячів досліджуваного періоду.
Аналіз стану наукової розробки проблеми, що досліджується, засвідчив: педагогами та просвітителями минулого порушено чимало питань, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Серед них:
· виявлення умов розвитку домашнього наставництва (І.Гербарт, Д.Дідро, Я.Коменський, Дж. Локк, В.Одоєвський, І.Песталоцці, Ж.Руссо, Г.Сковорода, К.Ушинський та інші);
· доведення необхідності підготовки вітчизняних домашніх наставників і вчителів та виділення її складників (Х.Алчевська, В.Євтушевський, П.Каптєрев, М.Колоколова, П.Литвинський, С.Миропольський, Л.Модзалевський, К.Ушинський та інші);
· розкриття сутності підготовки домашніх наставників і вчителів (О.Водовозова, Л.Вереніус, А.Гіппіус, В.Ігнатьєва, П.Каптєрев, В.Каховський, П.Лесгафт, П. Литвинський, С.Лібрович, Є.Покровський).
Корисний досвід підготовки вітчизняних домашніх наставників, який було накопичено суспільством у другій половині Х1Х століття, на сучасному етапі розвитку національної освіти отримав нове звучання і викликав пізнавальну активність дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ДОМАШНІХ НАСТАВНИКІВ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ Х1Х СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок