Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКА ЗЛАГОДА ЯК НЕОБХІДНА УМОВА РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ГРОМАДЯНСЬКА ЗЛАГОДА ЯК НЕОБХІДНА УМОВА РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКА ЗЛАГОДА ЯК НЕОБХІДНА УМОВА РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. Вернадського
Кумкін Ігор Олександрович
УДК: 17.023.36 + 316.3 (477) : 172.12 + 177
ГРОМАДЯНСЬКА ЗЛАГОДА ЯК НЕОБХІДНА УМОВА
РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії філософського факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Кальной Ігор Іванович, Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри
соціальної філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Габрієлян Олег Аршавірович, Таврійський національний
університет ім.В.І. Вернадського, завідувач кафедри
політичних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Горбань Олександр Володимирович, Національна
академія природоохоронного і куротного будівництва,
завідувач кафедри філософії і права.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки і культурології (м. Київ)
Захист відбудеться “19” квітня 2007 р. о 14 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “15” березня 2007 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.В. Зарапін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена специфікою трансформаційних процесів сучасного українського суспільства. Україна знаходиться в стані перехідного періоду, коли ціннісні орієнтири радянського часу вже не працюють, а нові ще не склалися. Обстановка в країні характеризується загальною нестабільністю, суперечливістю і непевністю. У цих умовах важко визначити перспективи розвитку і виробити практичні рекомендації.
Можна констатувати про завершення першого етапу перехідного періоду, суть якого полягала в руйнації радянської системи. Сутність другого етапу зводиться до пошуку тих ідей, що можуть скласти базову основу облаштованості сучасного українського суспільства.
Серед обговорюваних ідей національно-політичної єдності, вестернізації, панславізму й інших, особливе місце займає ідея громадянської злагоди, за якою стоїть теорія і практика громадянського суспільства.
Орієнтир на формування громадянського суспільства - це ще не гарант його здійснення, хоча у низці публікацій мова йде вже про задачі побудови зрілого громадянського суспільства. Аналіз історичного досвіду, теорії і практики громадянського суспільства дозволяє краще усвідомити можливості ідеї громадянської злагоди у суспільстві політичного плюралізму, поліетнічності та конфесіонального різноманіття. До цього треба додати реальність клієнтел Клієнтели – це соціальні утворення, які наділені реальною владою у прийнятті важливих рішень. Вони включають представників господарського менеджменту, вищих державних чиновників і законодавців. См.: Гражданское общество: истоки и современность. СПб., 2006. - С. 208 – 217. і практичну відсутність в українському суспільстві середнього класу. Тільки у громадянському суспільстві, як асоціації вільних індивідів, які усвідомлюють, що їхнє приватне життя протікає в межах публічного життя, можливо оптимального сполучення приватних і суспільних інтересів. Успішне здійснення цих інтересів може проходити тільки під знаком громадянської злагоди.
Ступінь наукової розробленості теми. Громадянська злагода заявляє про себе через становлення системи координат суспільного розвитку, де вертикаль влади зусиллями держави здійснює свої повноваження, а горизонталь комунікативних відношень в особі громадянського суспільства вирішує свої задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКА ЗЛАГОДА ЯК НЕОБХІДНА УМОВА РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок