Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕІНЖИНІРІНГУ УСПАДКОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ

МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕІНЖИНІРІНГУ УСПАДКОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕІНЖИНІРІНГУ УСПАДКОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”
Ахмад Хадер Ахмад Хаббуш
УДК 681.518:658.512
МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕІНЖИНІРІНГУ УСПАДКОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Ткачук Микола В’ячеславович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри автоматизованих систем управління
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сіроджа Ігор Борисович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем
доктор технічних наук, професор
Нефедов Леонід Іванович,
Харківській державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри
інформатики
Провідна установа
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, кафедра інформаційно-управляючих систем.
Захист відбудеться “15” березня 2001 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “19” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Голоскоков О.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне та ефективне вирішення проблем функціонування більшості сучасних систем керування складними об'єктами в різних галузях промисловості, економіки та соціальної сфери передбачає проведення безперервного процесу модернізації програмно-інформаційного забезпечення так званих успадкованих систем (legacy system). Під терміном "успадкована система" при цьому мається на увазі комп'ютерна інформаційно-управляюча система (ІУС) накопичення та обробки даних, підтримки прийняття рішень та таке інше, що розроблена раніше та впроваджена в певній організації, і що має життєво важливе значення для забезпечення її нормального функціонування. При цьому, незалежно від предметної сфери та конкретного призначення тієї чи іншої успадкованої системи, в процесі її експлуатації на неї впливають різні чинники, пов'язані зі змінами, що постійно виникають в програмних та технічних засобах її реалізації. Такими чинниками є також зміни, що відбуваються в структурі даної організації та в її бізнес-процесі. Якщо при цьому програмна архітектура успадкованої системи така, що для адекватного обліку впливу цих чинників постійно необхідна її значна переробка, або повна її заміна, то це приводить до великих матеріальних витрат і зниження якості управління відповідним бізнес-процесом в цілому. Ефективні підходи для вирішення цієї проблеми в контексті всього життєвого циклу створення та супроводження ІУС визначені в сучасній інформатиці як проблема їх реінжинірінгу (reengineering).
Особливо актуальною задача реінжинірінгу є для успадкованих систем диспетчерського контролю і управління різними технологічними процесами (ТП), які мають складну технічну структуру, велику матеріальну вартість і, в багатьох випадках, безперервний цикл роботи: наприклад, в енергетиці, на транспорті і так далі. Це так звані системи типу "7х24", тобто системи, що постійно працюють 7 днів на тиждень цілодобово. Вже з однієї цієї причини, як правило, їх повна або часткова заміна технічно неможлива та економічно невиправдана. До таких систем у повній мірі належать диспетчерські ІУС (ДІУС) газокомпресорних станцій (ГКС) магістральних газопроводів (МГ), які відіграють важливу роль в технічній інфраструктурі та економіці будь-якої сучасної країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕІНЖИНІРІНГУ УСПАДКОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок