Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація багаторівневої системи стандартизації національного рівня в галузі метрології (теорія та практика)

Оптимізація багаторівневої системи стандартизації національного рівня в галузі метрології (теорія та практика)

Назва:
Оптимізація багаторівневої системи стандартизації національного рівня в галузі метрології (теорія та практика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,52 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Національний університет “Львівська політехніка”
Величко Олег Миколайович
УДК 006.354:621.317:389.14
Оптимізація багаторівневої системи стандартизації
національного рівня в галузі метрології
(теорія та практика)
05.01.02 – стандартизація та сертифікація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович, завідувач кафедри “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки,
Туз Юліан Михайлович, завідувач кафедри “Автоматизація експериментальних досліджень” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ
доктор технічних наук, професор
Пістун Євген Павлович, завідувач кафедри “Автоматизація теплових та хімічних процесів” Національного університету “Львівська політехніка”, м. Львів
доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки,
Мачехін Юрій Павлович, завідувач кафедри “Фізичні основи електротехніки” Харківського національного університету радіоелектроніки, м. Харків
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (вул. С. Бандери, 12, Львів-13, 79013, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою вул. Професорська, 1, Львів-13, 79013.
Автореферат розісланий “ 11 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д-р техн. наук, проф. Я. Т. Луцик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна метрологія вирішальним чином впливає на розвиток суспільства, економіки, науки і техніки. Національні метрологічні інфраструктури зазнають важливих змін. Метрологія є однією з небагатьох галузей, де раціональним є високий ступінь міжнародної, регіональної та національної координації. Загальні тенденції глобалізації світової економіки, блокування країн за регіональною ознакою сприяють цьому. Крім того, у розвинутих країнах світу, де законодавча метрологія (ЗМ) раніше не впливала на виробничу сферу, тепер, за ініціативою самих виробників на принципах добровільності та економічної вигоди для останніх, національні метрологічні служби (МС) беруть участь у заходах, спрямованих на підвищення якості продукції.
З урахуванням мети, окресленої Генеральною угодою з бар’єрів у торгівлі (ГАТТ), вимог Світової організації торгівлі (СОТ) та інших пов’язаних міжнародних угод щодо усунення торговельних бар’єрів, особливо з технічних причин, конче необхідне прискорення досягнення узгодженості з питань метрології на міжнародному, регіональному і національному рівнях. На сучасному етапі розвитку суспільства на національному рівні відбувається значний політичний тиск на національні метрологічні інститути (НМІ) щодо створення більш прозорих і не дискримінаційних процедур здійснення метрологічних робіт і послуг у відповідності з Угодою про технічні бар’єри у торгівлі (ТБТ) з їх наступною глобальною гармонізацією. Однак, глобальна узгодженість національних концепцій у сфері законодавчої метрології, її вимог і процедур є доволі складним і тривалим процесом.
Національна система стандартизації у галузі метрології (НССМ), традиційно відома як державна система забезпечення єдності вимірювань – ГСИ, склалася за часів колишнього СРСР і має чітко виражений централізований характер. Велика кількість міждержавних стандартів, особливо організаційно-методичних, які відносяться до зазначеної системи, застаріли, а принципи, закладенні в них, вже не відповідають сучасним вимогам до метрології та метрологічної діяльності. Хоча і здійснюється певний плановий перегляд застарілих стандартів, їх гармонізація з міжнародними та регіональними стандартами, однак, відсутній цілісний концептуальний підхід до системного вирішення існуючих проблем, які гальмують розвиток метрології на національному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Оптимізація багаторівневої системи стандартизації національного рівня в галузі метрології (теорія та практика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок