Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
ЮСПІН ОЛЕКСАНДР ВАДИМОВИЧ
УДК 338.246.87 (477)
НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ
ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Спеціальність 21.04.01. – економічна безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному інституті проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
Прейгер Давид Каспарович,
радник Національного інституту проблем
міжнародної безпеки при РНБОУ.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Недін Ігор Валентинович,
професор кафедри автоматизації проектування
енергетичних процесів і систем
Національного технічного університету України
”Київський політехнічний інститут” МОН України;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Лір Віктор Еріхович,
провідний науковий співробітник відділу
секторальних прогнозів та кон'юнктури ринків
Державної установи ”Інститут економіки та
прогнозування Національної академії наук України”.
Захист відбудеться 19 липня 2007 р. о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.723.02 у Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБОУ за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий ”15” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філософських наук Шевченко О.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Енергетична безпека для України є однією з найважливіших складових в системі економічної безпеки внаслідок визначального положення паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) в економічній і соціально-політичній сфері держави, дефіцитності і монопродуктовій орієнтованості паливно-енергетичного балансу (ПЕБ), значної залежності від однієї держави – постачальника паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), наявності негативних тенденцій у розвитку територіально-виробничої структури ПЕК, а також тісного взаємозв’язку питання забезпечення енергетичної безпеки з питаннями забезпечення національної безпеки в інших сферах.
Проблемам забезпечення економічної та енергетичної безпеки присвячені роботи таких вітчизняних і іноземних науковців як Л. Абалкін, О. Алимов, В.Бегма, В. Бушуєв, О. Власюк, М. Воропай, В. Геєць, І. Корнілов, М. Ковалко, В. Мунтіян, І. Недін, Є. Олейников, С. Пирожков, Б. Піріашвили, Д. Прейгер, А. Сухоруков, А. Татаркин, А. Шевцов, А. Шидловський та інші. Суттєвий внесок у розвиток фундаментальної бази системних досліджень енергетики, що є науковим підґрунтям для дослідження проблем забезпечення енергетичної безпеки, зроблено в працях Л. Мелентьєва, А. Макарова, А. Некрасова, Ю. Руденко та інших.
В той же час, в наукових працях вітчизняних дослідників недостатня увага приділяється проблемам оптимізації структури енергетичної галузі держави в цілому та її окремих регіонів. Залишаються невизначеними підходи до формування методологічної бази, необхідної для визначення напрямів оптимізації структури вітчизняного ПЕК з урахуванням специфіки процесів становлення ринкової економіки в Україні в контексті забезпечення її енергетичної безпеки.
Інституційні реформи і лібералізація економічних відносин при економічній нестабільності ускладнили взаємодію енергетики і економіки. При цьому методологічні підходи, що використовуються в економічно розвинених країнах світу для визначення та економічного обґрунтування шляхів формування оптимальної структури ПЕК, не дозволяють забезпечити в достатній мірі врахування цього чиннику в умовах України.
Недостатня наукова розробленість зазначених питань і гостра необхідність створення методологічних засад оптимізації структури енергетичної галузі України в контексті забезпечення економічної безпеки держави обумовлює актуальність і прикладне значення дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок