Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ КОМПОНЕНТИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ КОМПОНЕНТИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ КОМПОНЕНТИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І
МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
На правах рукопису
ВЕРБИЦЬКИЙ ЮРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 339.924:504
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ КОМПОНЕНТИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі глобальних систем сучасної цивілізації Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор економічних наук, професор
ПАХОМОВ Юрій Миколайович, директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор ДАНИЛИШИН Богдан Михайлович, заступник голови з наукової роботи Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України
кандидат економічних наук
ГАЛИЦЯ Ігор Олександрович,
докторант Інституту економічного прогнозування НАН України
Провідна установа: Київський національний економічний університет, кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться 20 травня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 18 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливою умовою сталого розвитку окремої країни, світової економіки в цілому, підвищення ефективності механізму міжнародних економічних відносин є екологізація процесів виробництва, переведення усієї системи господарського відтворення людства на принципи, які відповідають задачам збереження навколишнього середовища.
Така постановка питання означає радикальну оптимізацію користування ресурсами під час господарської діяльності та споживання, вироблення таких пріоритетів розвитку, які органічно поєднають фінансову результативність господарської діяльності з її екологічними наслідками. Особливо це стосується економіки України, яка характеризується вкрай нераціональним та неефективним споживанням ресурсів, надзвичайно несприятливими екологічними умовами життя, ускладненнями функціонування господарських систем через їх енергетичну та сировинну витратність.
В цьому контексті має значення аналіз міжнародної практики природокористування та збереження навколишнього середовища при розв'язанні задач динамізації виробничих механізмів, забезпечення їх глобальної конкурентоспоможності. Він має дозволити обрати найбільш типологічно близькі до українських умов, а також дієві екологічні моделі господарського розвитку.
Все це зумовлює актуальність теми дослідження в даній роботі, її практичну значущість, структуру та задачі. Вона пов'язана з нагальною потребою в концептуальному обгрунтуванні основних напрямів екологізації сучасного господарського розвитку, науково-технічного прогресу як на глобальному рівні, так і в масштабах окремої країни, її регіонів та територій, окремих комерційних структур.
Тематиці переходу на екологічно обгрунтовану парадигму розвитку присвячено чимало наукових праць. Передусім слід відзначити провідних фахівців, які ввели в науковий обіг детермінанти екологічно обгрунтованого та прийнятного в термінах споживання ресурсів розвитку. Це – Дж.Форрестер, Д.Х. Медоуз та Д.Л.Медоуз, В.Леонт'єв, А.Печчеї, М.Месарович, Е.Пестель, Я.Тінберген, Д.Габор, Дж.Стігліц. Проблематику кліматичних змін в контексті завдань забезпечення сталого розвитку вивчали М.Перрі, Р.Ватсон, З.Шалізі та інші відомі у світі автори. На пострадянському простору питання екологізації економічної моделі піднімали такі російські вчені, як В.Борейко, Ю.Ізраель, В.Смірнов, В.Фейгін.
Питання вироблення екологічно прийнятної парадигми в Україні неодноразово піднімали Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ КОМПОНЕНТИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок