Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

Загрузка...

АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА / сторінка 2

Назва:
АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
М. Аюпова “Поетика і стиль роману І.С.Тургенєва "Батьки і діти". Ця робота позначена багатьма гострими спостереженнями, подекуди навіть екзотичного характеру за підтримки етимологічних та нумерологічних тлумачень.
З нашої точки зору, будь-яка спроба виявлення іншого, ніж узвичаєного, тла прочитання одного з найвідоміших романів російської літератури заслуговує на підтримку і широке обговорення.
Одним з найбільш перспективних напрямків у переосмисленні роману є прояснення онтологічного трагізму романного конфлікту. Щоправда, поки цей напрям реалізується лише в масштабах статей, присвячених, як правило, розширенню інтертекстуального простору інтерпретації “Батьків і дітей”. У той же час посилюється увага до внутрішніх, так би мовити, ресурсів роману, що залишалися до сих пір практично неторкнутими. Втім, треба відзначити, філософська домінанта відповідних досліджень тяжіє більше до міркувань “за мотивами”, ніж до осягання іманентної філософії роману, якщо про таку можна говорити.
Якщо ж вести мову про органічне розширення нашої участі в шедеврі Тургенєва, то найбільш цікавим та перспективним є чітко оформлений інтерес до протагоністів-антагоністів роману: Павла Петровича і Базарова. (Говорячи про органічність, ми маємо на увазі ту досить рідкісну обставину в “житті класики”, коли осмислення хрестоматійного твору здійснюється не за рахунок новомодних переоцінок цінностей, а у надійному і водночас не у зовсім, так би мовити, обжитому річищі сталого відношення до “тексту”.) Треба вважати, що зростаючий інтерес до фундаментальної трагічності роману Тургенєва заслуговує на більш ґрунтовне осмислення у власне літературознавчому аспекті. Певна річ, така робота затребувана лише, якщо говорити серйозно, девульгаризацією, десоціологізацією історії “святої” (Ю. Манн) російської літератури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Напрямок дослідження пов’язується з фундаментальною науковою темою кафедри російської літератури Донецького національного університету “Російська література і сучасність” – Г-96/13, затвердженої Міністерством освіти і науки України.
Головною метою цього дослідження став аналіз естетичного конфлікту “Батьків і дітей” як художнього цілого та умов його вирішення. Цим визначаються й окремі завдання дисертаційної роботи. Такими завданнями ми вважаємо
1) прояснення проблеми зв’язку естетичного і літературного;
2) співвідношення життєвого і естетичного (трагічного) конфліктів;
3) проблему причетності життєво (фабульно) визначеного героя до поетичного буття автора, здійснюваного поетичними законами.
Вирішення цих окремих, але досить актуальних для нашого дослідження питань дозволить відповісти на головне питання: чому можливий трагічний герой в епічному творі, яким чином трагічний конфлікт реалізується епічними (романними) засобами.
Предметом дослідження є категорія трагічного у контексті розвитку романної поетики І. С. Тургенєва.
Об’єкт дослідження – роман І. С. Тургенєва “Батьки і діти”.
Методи дослідження. У роботі автор орієнтувався на методологію, у загальному вигляді розроблену М. М. Бахтіним і відчутною мірою розвинену В. В. Федоровим. У першому наближенні цю методологію можна визначити як онтологічну поетику, хоча такий термін поки що не “затверднув” у сучасному літературознавчому дискурсі. В конкретному аналізі автор роботи використав методики цілісного та компаративного аналізу.
Наукова новизна роботи визначається, перш за все, наміром автора проаналізувати (дослідити) не “відображення” життя в поетичному “дзеркалі” і не саме це дзеркало та його здатність відображувати, а подію поетичного буття автора, своєрідність виникнення, розвитку і розв’язання його конфлікту. Герой розглядається як у його життєвій визначеності, так і у причетності до поетичного буття автора; як перетворена форма буття автора, але і як безпосередньо життєва форма існування героя, що знаходяться у трагічному конфлікті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок