Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

Загрузка...

АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА / сторінка 7

Назва:
АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Фізіологічне кохання – кохання чуттєве, це факт, місце якого – в життєвій (фабульній) дійсності. Романтичне кохання – у позажиттєвій дійсності.. Перший тип кохання ототожнює Одинцову з Фенєчкою, другий – з княгинею Р. Вони існували нарізно і як нейтральні відносно одна одної у стосунках з Базаровим.
Базаров стає суб’єктом поетичного буття. Він, однак, не “полишає” життя, його смерть змінює поетичну ситуацію: онтологічний центр переміщується з життєвої дійсності у коло активності поетичних законів: у житті вже все позаду, головна подія, що завершила життя, відбулася. Життя йде, проте в ньому нічого, що могло б мати поетичне значення, вже не станеться.
Фактично смерть Базарова сталася через необережність: він заразився тифом від померлого мужика, якого вирішили розітнути. Базаров, що робив розтин, врізався, а у повітового лікаря не було пекельного каменю. Звісно, це випадковість, якої могло і не бути. Оскільки випадковий характер смерті Базарова безсумнівний, стали шукати “внутрішню” причину. Знаходять її зазвичай у тому, що автор не знав, що робити з Базаровим: треба було б зображувати його серед “своїх”, і це була б нова історія, або ж закінчити роман так званим “відкритим фіналом”. Проте неповнота таких пояснень виявляється у тому, по-перше, що смерть логічно завершує життя Базарова, яке, власне кажучи, вже прожите; по-друге, смерть героя – настільки важлива для нього ситуація, що випадковою (тобто безпричинною) вона бути не може: зрозуміло, це підготовлена смерть. Випадковою вона може вважатися саме відносно соціально-політичних перспектив: Базаров помирає всупереч своїй перспективності як “діяча нового покоління”. Тут у нього велике майбутнє, яке передчувається, наприклад, Аркадієм. Це передчуття приятель Базарова висловлює батькові останнього, котрий зразу погоджується з тим, що син його буде визнаним не в медичній царині.
Смерть Базарова пов’язана з його коханням: він помирає “від кохання”.
Смерть і кохання сприймаються в причинній залежності: джерело життя у природній сфері виявляється тут причиною смерті: ідеальне заперечує фізіологічне, і це заперечення постає самозапереченням. Фізіологічне і романтичне кохання долають себе як перетворені форми поетичного кохання і, чинячи акт “зворотного перетворення”, відновлюють поетичне кохання як істинний зміст поетичного буття Тургенєва-автора. Проте оскільки це Буття творилося у перетвореній формі, то кохання життєво-прозаїчних людей теж було перетвореним – родовим і власне людським.
Отже, ми визнаємо Базарова трагічним героєм, зважаючи на досить традиційні причини, проте вони співвідносні з “трагедією” як літературним жанром. Трагічність обов’язково пов’язується з певною жертвою, яка, виступаючи на ранніх стадіях розвитку літератури (передовсім в античну добу) у виразній формі, з часом значно редукувалася. Жертва приноситься заради досягнення або збереження певної цінності, що уявляється вищою за людське життя. Ми маємо усі підстави сказати це про Базарова.
Хоча визначення “трагічний” можна віднести лише до такого типу буття, котрий здійснюється естетичними законами (конкретним різновидом яких у словесному мистецтві є поетичні закони) стосовно буття Тургенєва-автора, проте, з нашої точки зору, це буття здійснюється в перетворених формах. Трагічність пов’язується зі смертю героя і подальшим “очищенням” від “подібних артефактів” (катарсисом). Оскільки поняття смерті корелює з поняттям життя, то воно є актуальним лише для певної форми існування (життя). Автор – суб’єкт понаджиттєвого буття, а тому є перетворена форма авторського (поетичного, понаджиттєвого) буття, і смерть як кінцева подія для фабульного (життєво актуального) героя постає подією переходу (“зворотного перетворення”) з більш низької форми у високу для Тургенєва-автора.
У висновках узагальнюються результати проведеного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок